Na pierwszy rzut oka przy wystroju wnętrza wybijają się oczywiście takie rzeczy jak meble, kolor ścian, duże elementy. Wiadomo – to one stanowią podstawę tego, jak wygląda nasze mieszkanie. Ale cały duch tkwi w szczegółach, drobnych przedmiotach i gadżetach. To one opowiadają historię właściciela i pokazują najbardziej ludzką stronę mieszkania. Potrafią estetycznie uzupełnić wystrój, a często także zaskoczyć swoją użytecznością. Nie ma co ukrywać, że poza funkcjonalnością, walory estetyczne też są bardzo ważne.

Spis treści

  Tam, gdzie technologia spotyka się z designem, powstają najlepsze rzeczy. Świetnym przykładem takiego połączenia jest IXEO – stacja zawierająca wszystko, czego potrzebujesz do prasowania. To innowacyjne połączenie deski do prasowania, generatora pary i żelazka, które łatwo się składa do kompaktowych rozmiarów. Funkcjonalność takiego rozwiązania jest niezaprzeczalna, bo nie dość, że zawiera wszystko w jednym, to jeszcze zajmuje dużo mniej miejsca, niż wszystkie elementy oddzielnie. A jak wygląda! Cały zestaw jest tak zaprojektowany, że wpasuje się w każde wnętrze i zrobi dużo większe wrażenie estetyczne niż zwykła deska do prasowania z żelazkiem obok.

  Kolejny sprytny gadżet, który zdecydowanie ułatwi życie i obowiązki domowe, to generator pary. Para jest jednym z najważniejszych czynników podczas prasowania, dlatego warto, by było jej odpowiednio dużo i pod odpowiednim ciśnieniem. Generator pary przychodzi wtedy na ratunek! Duży zbiornik na wodę gwarantuje, że nie będziesz musieć co chwila go uzupełniać, a pary na pewno nie zabraknie. Generator ma też większą moc, niż zwykłe żelazko, a co za tym idzie strumień pary jest dużo większy i silniejszy. Dzięki temu głębiej wchodzi we włókna tkaniny i prasowanie staje się dziecinnie proste i lekkie. Na dodatek dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i stylistycznych, więc bez problemu zgrają się z resztą sprzętów i wystrojem mieszkania. Takiego gadżetu nie będziesz chować do szafy!

  Delikatne tkaniny wymagają specjalnego traktowania, często przy nich lepiej uważać z żelazkiem. Na szczęście jest proste rozwiązanie techniczne, które zapewni świetne efekty i jednocześnie nie stanowi żadnego zagrożenia dla ubrań – parownica. Można na nie trafić w sklepach odzieżowych, gdzie dzielnie służą każdego dnia, co już samo w sobie jest dobrą rekomendacją. Na szczęście taki gadżet nie jest zarezerwowany tylko dla sieci odzieżowych, z powodzeniem sprawdza się w domu, zwłaszcza jeśli nasza garderoba wymaga delikatniejszego traktowania. W przypadku parownicy ubrania są prasowane z wieszaka, a styczność z powierzchnią prasującą jest minimalna i nie wymagająca dużego nacisku. Tutaj para jest głównym czynnikiem, a jeśli korzystamy z parownicy z dodatkowym zbiornikiem na wodę, to nie musimy się martwić, że jej zabraknie. Twoje ubrania na pewno podziękują za taki gadżet, bo zdecydowanie przedłuży ich żywotność.

  Technologia w służbie człowiekowi oferuje dziesiątki rozwiązań. Gadżety nie oznaczają tylko smartfonów, telewizorów czy komputerów, sprzęt AGD też może być technologicznie zaawansowany. Nawet nie wiesz, na ile sposobów można sobie ułatwić życie korzystając z takich rozwiązań!

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?