Każdy z nas chce stworzyć w swoim mieszkaniu przytulny i komfortowy klimat. W związku z tym chętnie sięgamy po różnego rodzaju dodatki i tekstylia, które ocieplą domową przestrzeń. Firany i zasłony jak najbardziej do nich należą. Poznajcie sposób jak ułatwić sobie odświeżanie firan.

Spis treści

  Już nie podskakuj tylko oczyszczaj firanki parą!

  O ile ich wygląd dodaje wnętrzom stylu i ciepłego charakteru, o tyle utrzymanie ich w czystości i świeżości jest czasochłonne. Nie z generatorem pary Tefal! Jeśli dotychczas, skacząc na drabince przy karniszach, kląłeś lub klęłaś „na czym świat stoi”, to na pewno ucieszy Cię fakt, że teraz możesz prasować lub odświeżać parą zasłony i firany. Dzięki generatorowi pary szybko odświeżysz firanki nie zdejmując ich z okien.

  Skuteczne odświeżanie firan

  Generator pary Tefal wykorzystuje moc gorącej pary wodnej, podgrzewanej do temperatury nawet 230° C. Dzięki temu wnika w głąb tkaniny i wyprasuje ją dokładnie, pozbawiając jednocześnie brzydkich zapachów, alergenów, roztoczy i innych mikroorganizmów. Szybko i w prosty sposób można usunąć również bakterie z domowych firanek.

  Skuteczność odświeżania firan wynika z siły i ilości pary, której generatory wyrzucają od 100 do 650 g/min pod ciśnieniem od 5,5 do 8 barów. Pozwala to na dogłębne wniknięcie w tkaninę firanek i dokładne ich odświeżenie. W dodatku nie trzeba przy tym bezpośrednio dotykać stopą żelazka oczyszczanej tkaniny. Wystarczy przesuwać żelazkiem z generatorem pary zbliżonym do wiszących zasłon lub firan. Efekt będzie widoczny już po chwili. Zwłaszcza łatwo gniotące się firany i ciężkie, grubsze zasłony, np. lniane, odzyskają nieskazitelny, gładki wygląd. A Ty zaoszczędzisz mnóstwo czasu i energii.

  Siła delikatności, czyli oczyszczanie firanek parą

  Tak silne uderzenie pary jest równocześnie delikatne dla subtelnych tkanin, z jakich często szyje się firany i zasłony. Co więcej, gładka powierzchnia stopy żelazka z powłoką ceramiczną Durilium AirGlide nie powoduje żadnych uszkodzeń, zaciągnięć i przebarwień przy kontakcie z najdelikatniejszą tkaniną. Dzięki temu bez obawy można szybko oczyścić każdy rodzaj firanek.

  Bezpieczne odświeżanie firan

  Odświeżanie firan i zasłon przy pomocy pary wodnej jest świetną alternatywą dla tradycyjnych metod. Pozwala też na ograniczenie częstego zdejmowania, prania, niewygodnego prasowania tak dużych tkanin na desce i ponownego ich wieszania.

  Dla rodzin istotny jest też fakt, że generatory pary Tefal są pozytywnie zaopiniowane przez Instytut Matki i Dziecka. Z taką rekomendacją jako rodzice możecie mieć pewność, że w pełni dbacie o czystość i higienę pokoju dziecięcego. I nie musicie całkowicie rezygnować z dodających przytulnego charakteru tekstyliów i dodatków. A zasłony i firany można odświeżyć bez zbędnego wysiłku.

  Hasta la vista, baby, czyli usuwanie bakterii z firanek

  Mało kto wie, że w firanach i zasłonach, podobnie jak w innych tekstyliach domowego wyposażenia gromadzą się drobnoustroje, takie jak bakterie i roztocza. Wpływ na to ma nie tylko styl życia domowników, ale również fakt, że to na tych materiałach gromadzi się wszystko to, co wpada przez otwarte okno. Usuwanie bakterii i roztoczy z firanek jest tak samo łatwe, jak odświeżanie tych tkanin. Wystarczy zbliżyć stopę żelazka do firany, a wysoka temperatura i ciśnienie generowanej pary zrobią swoje. A to znaczy, że zabiją do 99,9% bakterii i zarazków. To szczególnie istotne, gdy w domu są alergicy.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?

  1