Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz – mawia popularne przysłowie. Odwołuje się ono do tego, że jeśli chcesz czuć się w życiu komfortowo, musisz sam o to zadbać. Zadbaj w takim razie również o swój materac!

Spis treści

  O ile o świeżość pościeli dbamy regularnie, zmieniając ją w niedużych odstępach czasu, o tyle odświeżaniem materaca nie zajmujemy się już tak często. A to błąd. To na materacu gromadzi się najwięcej kurzu, bakterii i drobnoustrojów, które mogą powodować alergie i zakłócać zdrowy, spokojny sen. Pranie materaca nie jest łatwe i wymaga specjalistycznego sprzętu. Istnieje jednak sposób odświeżania, który przywraca świeżość i higieniczną czystość w kilka chwil.

  Prosty sposób na czyszczenie parą materaca

  Para wodna ma ogromną siłę. Generatory pary Tefal skutecznie ją wykorzystują. Wysoka temperatura, sięgająca nawet 230° C, w połączeniu z dużą wartością ciśnienia, oscylującą w granicach od 5,5 do 8 bara, pozwalają usunąć z czyszczonej powierzchni nawet 99,9% bakterii i alergenów. Dzięki temu sen staje się o wiele bardziej komfortowy i bezpieczny. Takie czyszczenie parą materaca jest istotne zwłaszcza przy wszelkiego rodzaju alergiach lub astmie. Dzieje się tak, ponieważ pozwala skutecznie pozbyć się elementów drażniących w najbliższym otoczeniu.

  Czego oczy nie widzą… to para zlikwiduje, czyli jak skutecznie usunąć roztocza z materaca

  Generator pary Tefal ma możliwość prasowania bez konieczności kontaktu z powierzchnią materiału. Właśnie dlatego staje się doskonałym sprzymierzeńcem w walce z kurzem i brudem na stałych elementach wyposażenia mieszkania. Kilka uderzeń pary w powierzchnię materaca gwarantuje skuteczność czyszczenia. Wnika ona w głąb tkanin i czyszczonych powierzchni, docierając do najgłębszych warstw i likwidując 99,9% mikroorganizmów oraz nieprzyjemnych zapachów. To nadal nie wszystko. Przy użyciu generatora pary można nawet usunąć roztocza z materaca. A tajemnicą nie jest, że przy świadomości tak skutecznego odświeżenia, komfort spania bardzo wzrasta.

  Co więcej, co ważne zwłaszcza dla rodziców, skuteczność i bezpieczeństwo stosowania generatorów pary Tefal zostało potwierdzone przez Instytut Matki i Dziecka. To ważne, gdyż materace dziecięce szczególnie wymagają regularnego, skutecznego i prostego odświeżania. Zdarzają się sytuacje (moczenie nocne, choroba), w których musimy je nie tylko oczyścić, ale także zdezynfekować. Generator pary Tefal doskonale się z takimi zadaniami upora. Dziecięcy materac pozostanie czysty, świeży i pozbawiony przykrych zapachów.

  Skutecznie odświeżenie materaca

  Skuteczność oczyszczania parą łączy się w przypadku produktów Tefal z komfortem i łatwością użytkowania. W ofercie znajduje się wiele modeli generatorów pary, które spełniają różnorodne wymagania. W dodatku wszystkie generatory pary Tefal są lekkie, posiadają wygodne uchwyty i odpowiedniej długości przewody. Dzięki wielu udogodnieniom pracuje się z nimi szybciej i bardziej efektywnie. Świadomość, że materac został skutecznie odświeżony i miejsce, w którym śpimy, jest czyste i podnosi komfort snu.  Zapewnij sobie spokój, by z radością rozpoczynać każdy nowy dzień.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?

  1