Kto choć raz nie przeklinał gruntownych porządków, niech pierwszy rzuci kamieniem, a właściwie ściereczką. Dokładne sprzątanie bywa szalenie męczące, zwłaszcza, kiedy przychodzi do doczyszczenie wszystkich zakamarków lub problematycznych powierzchni.
Na niektóre bolączki są jednak sposoby. Oto niektóre z nich

Spis treści

  #1 Halo, czy leży z nami pilot?

  Na pilocie od telewizora, zbiera się bardzo wiele kurzu, który niestety przykleja się do powierzchni, tworząc nieestetyczne plamki. Żeby je doczyścić wystarczy zanurzyć szczoteczkę do zębów w spirytusie i dokładnie wyszorować nią plastikową obudowę.

  #2 Lustereczko, powiedz przecie…

  Na łazienkowym lustrze często gromadzi się osad z pary wodnej i resztek detergentów. Jeśli chcesz tego uniknąć, wystarczy, że przetrzesz je wacikiem nasączonym pianką do golenia.

  #3 Tea time!

  Ciemne, drewniane meble to nie lada wyzwanie dla każdej pani domu. Dzieje się tak dlatego, że zostaje na nich nie tylko kurz, ale również nieestetyczne ślady palców. Doskonałym sposobem jest wyczyszczenie ich ciemną herbatą. Wystarczy, że zaparzysz mocny napar, zwilżysz nim ściereczkę i przetrzesz delikatnie ich powierzchnię. Taki zabieg nie tylko odżywi meble, ale również je odtłuści.

  #4 Okna na świat

  Mycie okien to jedna z najbardziej nielubianych przez Polaków czynności (źródło: Wielkie Badanie Porządków Tefal). Aby je sobie ułatwić, a przede wszystkim przyspiszyć, warto wyposażyć się w czarno – białe gazety. Do tego odrobina płynu do mycia naczyć rozpuszczona w wodzie i gotowe. Mieszanka szybko usunie kurz i tłuste ślady, a gazeta sprawi, że unikniesz zacieków i rozmazów.

  #5 Na błysk

  Kamień i osad na bateriach sanitariatów? Od dziś koniec z tym problemem. Żeby je usunąć, owiń krany ściereczką nasączoną octem na około 3 godziny. Następnie wypoleruj płynem do mycia szyb (tutaj doskonale sprawdzi się stara skarpetka z frotte) i podziwiaj efekt.

  #6 Dywanie, odśwież się!

  Jeśli Twój dywan, jest zanieczyszczony, a dodatkowo zagnieździły się w nim brzydkie zapachy, wystarczy soda oczyszczona. Odkurz dywan, pokryj go sproszkowaną sodą i zostaw na godzinę. Po upływie tego czasu, odkurz go ponownie. Dzięki temu, będzie prezentował się tak, jak gdyby był uprany. Do tego „zabiegu” warto wykorzystać odkurzacz bezworkowy.
  Dzięki temu, soda, która trafiła do komory, nie wzbije się ponownie w powietrze, gdy otworzysz urządzenie.

   

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?

  1