Nawilżacz powietrza z aromaterapią to rozwiązanie chętnie wybierane przez osoby, którym zależy na pięknym zapachu w domu. Dzięki odpowiednim technologiom sprzęt ten generuje nie tylko odświeżającą mgiełkę pary wodnej, która podnosi poziom wilgotności w powietrzu, lecz także może uwalniać zapach do aromaterapii. 

Spis treści

  Nawilżacz powietrza z aromaterapią daje możliwość wykorzystania olejków eterycznych, które uwalniane są do powietrza w postaci delikatnej mgiełki.

  Nawilżacz powietrza z aromaterapią – jak działa?

  Nawilżacza powietrza z aromaterapią to jeden z popularniejszych modeli tego typu urządzeń. Możliwość stosowania olejków eterycznych to dodatkowa funkcja nawilżacza. Oprócz tego urządzenie może posiadać również higrometr, higrostat, różne tryby pracy oraz podświetlenie LED. Aromaterapia należy do najchętniej wybieranych dodatkowych funkcji nawilżacza, ponieważ stosowanie olejków eterycznych przyczynia się nie tylko do utrzymania w domu pięknych zapachów, lecz także ma działanie prozdrowotne. Udowodniono, że stosowanie aromaterapii może pozytywnie oddziaływać na ludzki organizm. Właściwie dobrane olejki pomagają się zrelaksować i wyciszyć lub mogą działać pobudzająco. Świetnie sprawdzają się także w walce z przeziębieniem i grypą.

  • Relaksujące, lekkie, kuszące zapachy mają olejki: różany, z geranium, jaśminu, neroli, bergamotki. 
  • Rozgrzewające i poprawiające nastrój są olejki: sosnowy, jodłowy, goździkowy, waniliowy. 
  • Odświeżające i pobudzające zapachy mają olejki z cytryny, grejpfruta, mięty, rozmarynu, eukaliptusa, a także lawendy. 
  • Działanie antyseptyczne oraz antybakteryjne ma olejek cytrusowy.
  • Działanie antybakteryjne ma również olejek lawendowy.
  • Przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe działanie ma olejek eukaliptusowy.

  Do nawilżacza z aromaterapią należy wlać zaledwie kilka kropel olejku i poczekać, aż urządzenie zacznie go uwalniać wraz z ożywczą mgiełką. Pomieszczenie natychmiast wypełni się pięknym zapachem. Urządzenie wyposażone jest w specjalny dozownik do olejków do aromaterapii. Może mieć dodatkowo jonizator lub łączyć funkcję oczyszczacza i nawilżacza powietrza. Funkcja aromaterapii może być dostępna w każdym rodzaju nawilżacza: parowym, ultradźwiękowym oraz ewaporacyjnym.

  Czy warto kupić nawilżacz powietrza z funkcją aromaterapii?

  Nawilżacz z aromaterapią to urządzenie, które spełnia co najmniej dwie funkcje. Z jednej strony podnosi ono poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Jest to podstawowe zadanie tego typu sprzętu, które pozwala wyeliminować problem suchego powietrza w domu lub mieszkaniu, z którym boryka się bardzo wiele osób, szczególnie te mieszkające na terenach o wysokim poziomie zanieczyszczeń w powietrzu. Z drugiej strony urządzenie umożliwia regularne stosowanie aromaterapii, która wspomaga budowanie w pomieszczeniu pozytywnego nastroju do pracy i odpoczynku. 

  Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że urządzenie to nie walczy z samymi zanieczyszczeniami unoszącymi się w domowym powietrzu, a skutkami obecności tych mikrozanieczyszczeń. To bardzo istotna różnica, z której warto sobie zdawać sprawę. Nawilżacz nie usunie przyczyny problemu. Jeśli więc chcesz na stałe rozwiązać problem niskiej jakości domowego powietrza, zainwestuj w oczyszczacz lub oczyszczacz z funkcją nawilżacza powietrza. Nawilżacz powietrza z aromaterapią świetnie zaś sprawdzi się w sypialni i pokoju dziecka, gdzie ułatwi zasypianie. 

  Jakie urządzenie oprócz nawilżacza z aromaterapią warto kupić?

  Oczyszczacz z nawilżaczem pozwala kompleksowo zadbać o jakość domowego powietrza. Kluczowym urządzeniem w tym procesie jest oczyszczacz. To on eliminuje bowiem źródło problemu, z którego konsekwencjami walczy potem nawilżacz. Suche powietrze to wynik rosnącego poziomu zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu. Im jest ich więcej, tym poziom wilgotności jest niższy. Niestety obecnie coraz więcej różnego rodzaju zanieczyszczeń dostaje się do domu wraz ze świeżym powietrzem. Szczególnie można to odczuć w okresie wzmożonego stężenia zanieczyszczeń i pojawiania się zjawiska smogu. Natomiast trzeba pamiętać, że także przy niższym stężeniu do domu trafiają pyły zawieszone, różnego rodzaju lotne związki organiczne i wiele mikrozanieczyszczeń, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. 

  Z tego powodu rekomenduje się najpierw zakup oczyszczacza powietrza, a więc urządzenia, które tak jak Tefal Pure Air Genius potrafi usunąć z powietrza do 100% mikrozanieczyszczeń oraz alergenów. Urządzenie to ma aż 4 poziomy filtracji i wyposażone jest w:

  • filtr wstępny zatrzymujący kurz i włosy,
  • filtr Active Carbon, który usuwa z powietrza lotne związki organiczne, zapachy i gazy,
  • filtr Allergy+ wychwytujący alergeny i inne mikrozanieczyszczenia, takie jak: bakterie, wirusy, pleśń, roztocza, pyłki, sierść zwierząt, pyły zawieszone i PM 2,5,
  • filtr NanoCaptur+ trwale (jako jedyny na rynku) usuwający formaldehyd.

  Inteligentny czujnik zamontowany w urządzeniu mierzy aktualny poziom zanieczyszczeń i dostosowuje do niego prędkość filtrowania, dzięki czemu nie musisz już ustawiać parametrów oczyszczania. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o oszczędzaniu energii – zużywa więc porównywalną ilość prądu co żarówka LED. Przy ustawieniu minimalnej prędkości pracuje wyjątkowo cicho, więc w żaden sposób nie zakłóca snu lub odpoczynku. Do urządzenia zaprojektowana została specjalna aplikacja, za pomocą której możesz monitorować aktualną jakość powietrza i zarządzać pracą urządzenia. Tego typu urządzenie gwarantuje czyste powietrze w domu i brak uczulających alergenów oraz zanieczyszczeń negatywnie wpływających na samopoczucie. Oprócz takiego urządzenia warto dodatkowo dokupić nawilżacz z aromaterapią, który uzupełni efekty uzyskane z pomocą oczyszczacza.

   

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?

  1