Prasowanie należy do najmniej lubianych domowych obowiązków, ponieważ jest bardzo pracochłonne. Przy desce do prasowania możemy spędzić jednorazowo nawet kilka godzin. A efekty i tak często nie są zadowalające. W takiej sytuacji warto zapoznać się z alternatywą, jaką jest prasowanie parowe. Generator pary szybko stanie się niezastąpionym pomocnikiem przy pracach domowych. Dzięki niemu sprawniej poradzisz sobie z uporządkowaniem góry prania, ponieważ prasowanie parowe zabiera znacznie mniej czasu. Ważną zaletą jest też możliwość parą w pionie.

Spis treści

  Prasowanie parowe to same korzyści

  Remedium na tę szarą rzeczywistość może stać się generator pary Tefal. Gorąca para, podgrzewana jest nawet do 230° C i wyrzucana w ilości od 100 do 650 g/min, pod ciśnieniem od 5,5 do 8 barów. W efekcie prasowanie parowe jest znacznie szybsze i bardziej skuteczne. Tak mocne uderzenie gorącej pary sprawia, że włókna tkaniny rozprostowują się o wiele bardziej efektywnie. Wystarczy jedno krótkie pociągnięcie żelazkiem po tkaninie, aby zyskała ona gładki wygląd i świeżość, bez bakterii i alergenów. Krótko mówiąc, prasowanie parowe jest dwukrotnie szybsze niż w przypadku klasycznego żelazka.

  Skuteczność prasowania parą w pionie

  Generatory pary Tefal pozwalają, też na prasowanie parą w pionie. Dzięki temu niektóre ubrania można skutecznie odświeżyć i wygładzić od razu na wieszaku. Nie trzeba ich wtedy rozkładać na desce oraz nie ma bezpośredniego kontaktu stopy żelazka z tkaniną. Prasowanie parą w pionie jest też bardzo wygodne, ponieważ można wykonać te prace szybko i od razu cieszyć się gotowym do założenia ubraniem.

  Prasowanie parowe z generatorem pary

  Na przyśpieszenie i podniesienie komfortu prasowania parowego wpływa też ergonomia generatora pary. Modele Tefal są odpowiednio lekkie, mają wygodne uchwyty i odpowiedniej długości kable. Co więcej, mają też pojemne zbiorniki, które można wyjąć i uzupełnić wodą bez konieczności przenoszenia całego urządzenia. Dzięki czemu prasowanie parowe jest sprawne i komfortowe. Powłoka ceramiczna Durilium AirGlide ślizga się gładko po tkaninach, nawet tych najgrubszych, docierając bez trudu do wszelkich zakładek. Gorąca para w połączeniu z wysokiej jakości stopą żelazka pozwala uniknąć prasowania przez lnianą szmatkę czy przewracania na drugą stronę tkanin, które źle znoszą wysoką temperaturę.

  Prasowanie parowe w Twoim domu

  Z generatorem pary Tefal unikniesz konieczności prasowania nie do końca wysuszonych rzeczy, aby osiągnąć zadowalający efekt. Teraz wystarczy kilka ruchów, a tkaniny zostaną w pełni odświeżone i wygładzone. Z generatorem pary Tefal można pozwolić sobie na prasowanie parą w pionie. Warto zatem zamienić swoje stare żelazko na generator pary, by prasować parowo znacznie szybciej, dokładniej i z uśmiechem.
   

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?