Urządzając mieszkanie, coraz większą uwagę przywiązujemy do detali, które wprowadzają do przestrzeni konkretny styl. Dodatki tekstylne, jak koce i poduszki, sprawiają, że w domu jest przytulniej. Stają się też jednak niezwykle atrakcyjnym siedliskiem dla alergenów, kurzu i bakterii.

Spis treści

  Jak w takim razie zadbać o świeżość naszych ulubionych poduszek i koców? Co robić, by nie stały się one siedliskiem niepożądanych mikroorganizmów? Przede wszystkim regularność. Warto wyznaczyć sobie jakiś rytm dbania o domowe, tekstylne dodatki i w regularnych odstępach czasu prać je, wietrzyć i odświeżać. Jeśli chcemy mieć dodatkowo pewność, że usuniemy z poduszek i koców bakterie i wygładzimy je po praniu, warto zaopatrzyć się w generator pary Tefal. Jak para wodna może zadbać o świeżość naszych stylowych dodatków? Udowadniamy to za pomocą kilku słów-kluczy. 

  Temperatura odświeżania, czyli skuteczne odświeżanie poduszek i koców

  Podgrzanie pary do temperatury nawet 230° C stwarza środowisko niesprzyjające wszelkim mikroorganizmom. Dzięki temu generator pary Tefal może usuwać do 99,9% bakterii i alergenów z domowych tekstyliów. Oznacza to nic innego, jak fakt, że za pomocą generatora pary Tefal możliwe jest nie tylko odświeżenie poduszek lub koców, ale również ich dezynfekcja.

  Wygoda czyszczenie poduszek i koców

  Funkcjonalnie zaprojektowane generatory pary Tefal posiadają wygodne uchwyty, długie przewody, pojemne zbiorniki na wodę i nowoczesną stopę, Ta ostatnia część urządzenia jest delikatna dla tkanin i skutecznie rozprowadza parę na żądanej powierzchni. To wszystko znacznie ułatwia prasowanie.

  Odświeżanie poduszek i koców w pionie

  Generatory pary Tefal umożliwiają też pracę w pionie, bez konieczności bezpośredniego przykładania stopy urządzenia do odświeżanej tkaniny. Dzięki temu nie trzeba prasować samych powłoczek. Można odświeżać je bezpośrednio na poduszkach, likwidując też bakterie i alergeny nagromadzone wewnątrz ich wypełnienia.

  Skuteczność

  Gorąca para działa na koce i poduszki z mocą, która pozwala uzyskać higieniczne odświeżenie, bez kurzu, bakterii i przykrych zapachów.

  Siła czyszczenia poduszek i koców

  Para wodna wyrzucana jest na odświeżane powierzchnie pod ciśnieniem sięgającym nawet 8 barów. W połączeniu z intensywnością pracy generatora pary, który wyrzuca ją w ilości od 100 do 650 g/min, moc uderzenia staje się na tyle duża, by bez trudu wniknąć głęboko we włókna tkanin i efektywnie je rozprostować oraz odświeżyć.

  Delikatność to klucz w odświeżaniu poduszek i koców

  Delikatna dla tkanin, ale niezwykle odporna na zarysowania powłoka Durilium AirGlide skutecznie rozprowadza ciepło po tkaninach, rozprostowując nawet najtrudniejsze zagniecenia na grubych, opornych tkaninach. Dzięki temu świetnie sprawdzi się np. przy lnianych powłoczkach poduszek.

  Bezpieczeństwo

  Wybierając, generator pary Tefal masz pewność, że wybierasz produkt bezpieczny, który może być stosowany również do skutecznego prasowania i odświeżania dziecięcych tekstyliów. Potwierdza to pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka. Argumenty ZA są nie do podważenia. Dlatego warto prasować ulubione tkaniny generatorem pary marki Tefal.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?