Całkiem spora liczba osób nie jest w stanie ponownie zaufać fryzjerom. Całe szczęście piękną fryzurę możemy wykonać samodzielnie. Wystarczy działać zgodnie z kilkoma podstawowymi zasadami, które zapewnią doskonały efekt. Jak szybko i sprawnie usunąć podcięte końcówki?

Spis treści

  Farbowanie i obcinanie włosów to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają zaufania do fryzjerów. Dzięki samodzielnemu strzyżeniu można również zaoszczędzić pieniądze. Jaki odkurzacz skutecznie usuwa pozostałości po obcinaniu?

  Samodzielne obcinanie włosów – niezbędne narzędzia

  Obcinanie, cieniowanie i malowanie włosów w zaciszu domowym to bardzo duża wygoda i oszczędność funduszy. Dzięki odpowiednim technikom cięcia samodzielnie skrócimy włosy każdej długości bez ryzyka zniszczenia fryzury. Niestety sama technika nie wystarczy. Samodzielne strzyżenie włosów powinno się odbywać z użyciem profesjonalnego sprzętu. Do cięcia i cieniowania włosów długich należy przygotować nożyczki, które muszą być naostrzone. Tępe narzędzie może doprowadzić do zniszczenia włosa i rozdwajania się końcówek. Profesjonalne, fryzjerskie nożyczki należy używać wyłącznie do obcinania włosów, ponieważ w innym wypadku możemy je stępić.

  Jak wykonać cieniowanie włosów długich?

  Cieniowanie włosów w domu nie należy do najtrudniejszych. Wystarczy postępować zgodnie z kilkoma najważniejszymi wskazówkami, a efekt będzie naprawdę zadowalający. Najlepszym rozwiązaniem na cieniowanie będzie związanie włosów w kucyk na czubku głowy lub blisko czoła. Teraz wystarczy unieść kucyk do góry i podcinać końcówki w dowolny, ale skrupulatny sposób. Drugą metodą na cieniowanie włosów samemu jest związanie ich dwiema gumkami. Jedna gumka powinna znaleźć się w okolicach czoła, natomiast druga w miejscu, które chcemy cieniować, czyli zazwyczaj na wysokości kilku centymetrów od końca. Dzięki ich związaniu w taki sposób włosy otrzymają kształt litery U, a ponadto zyskają na objętości. Włosy do cieniowania mogą być zarówno mokre, jak i całkowicie suche. Najlepiej jednak delikatnie zwilżyć je olejkiem lub sprayem, dzięki czemu efekt będzie jeszcze lepszy.

  Trzecim sposobem na samodzielne cieniowanie włosów jest ponowne wykonanie kucyka, który tym razem zostanie podzielony na trzy części! Takie rozwiązanie sprawdza się najlepiej w przypadku długich włosów. Jak to zrobić? Pierwszym krokiem jest związanie kucyka tuż przy czole. Kolejną gumkę należy umieścić w okolicach brody, a trzecią w takim miejscu, w którym przytniemy włosy. Teraz należy odciąć końce tuż nad ostatnią gumką, a następnie rozdzielić je na trzy kucyki. Gumki można umieścić w połowie włosów lub nieco niżej, a następnie zacząć cieniowanie. Włosy ścinamy punktowo i dość skrupulatnie, tak aby oczywiście nie przesadzić. Teraz pozostało zdjąć kucyk i sprawdzić, czy fryzura jest już gotowa, a jeśli pojawiły się wystające lub nierówne włoski, to wystarczy je przyciąć.

  Jak podciąć końcówki?

  Podcinanie włosów to szybki zabieg, na który mogą sobie pozwolić kobiety zarówno z włosami długimi, jak i średnimi oraz krótkimi. Najlepiej będzie, gdy końcówki włosów zostaną zwilżone. Włosy można umyć lub zmoczyć za pomocą odżywki. Kolejnym krokiem jest ich dokładne rozczesanie, a następnie wykonanie przedziałku i dwóch kucyków po obu stronach głowy. Teraz wystarczy złapać włosy w dolnej części i podciąć końcówki do preferowanej długości. Dobrą metodą dla włosów gęstych i prostych będzie ich skracanie bez wykonywania kucyków. Wystarczy wykonać przedziałek na środku głowy, rozdzielić włosy na dwie równe części i wykonać taki sam zabieg jak w poprzednim przypadku.

  Strzyżenie włosów maszynką – jak to zrobić samemu?

  Do cieniowania włosów męskich najczęściej służą nożyczki, natomiast do skrócenia włosów należy przygotować maszynkę i lustra! Dzięki temu cięcie zostanie wykonane dokładnie i bezproblemowo. Jeśli strzyżenie włosów daną maszynką wykonujemy po raz pierwszy, to należy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi sprzętu! Włosy można zacząć strzyc od karku, kierując ząbki maszynki ku górze, przeciwnie do kierunku włosów. Efekt należy regularnie sprawdzać w lustrze, aby nie popełnić niechcianej gafy. W taki sam sposób możemy skrócić boki głowy, pamiętając o odpowiedniej nakładce. Inaczej wygląda sytuacja, jeśli chcemy uzyskać proste linie. W takim przypadku maszynkę należy odwrócić i przesuwać ją skrupulatnie w dół. Przycinanie górnej części głowy warto rozpocząć od większego grzebienia. Obcinanie górnej partii włosów można rozpocząć od tyłu głowy, kierując maszynkę do przodu lub zgodnie z przedziałkiem.

  Jak posprzątać po samodzielnym obcinaniu włosów?

  Niestety samodzielne obcinanie włosów wiąże się z koniecznością sprzątania po zabiegu. Zabieg skracania włosów warto wykonywać w dobrze oświetlonym pokoju bez dywanów i wykładziny. Ścięte końcówki najlepiej usunąć za pomocą odkurzacza, ponieważ miotła i szufelka może nie być wystarczająca. Jeżeli obcinanie lub skracanie włosów ma być regularne, to warto zaopatrzyć się w specjalne urządzenie, które usunie końcówki nawet z trudno dostępnych miejsc. Jaki odkurzacz będzie najlepszym rozwiązaniem? Tak naprawdę każdy, o ile posiada zestaw końcówek usprawniających pracę sprzętu. Świetnym rozwiązaniem będzie odkurzacz pionowy z odpinanym modułem ręcznym. Takie urządzenie sprawdzi się nie tylko w przypadku obcinanych włosów, ale również odkurzaniu pajęczyn, zwierzęcej sierści i resztek jedzenia. Odkurzacz bezprzewodowy w stylu Air Force 360 marki Tefal pracuje przez 30 minut przy pełnym naładowaniu, co jest najlepszym rozwiązaniem po obcinaniu włosów. Do odkurzania włosów sprawdzi się także sprzęt cyklonowy, który posiada zestaw przydatnych końcówek. Silence Force 4A od Tefal to zaawansowany odkurzacz bezworkowy, który działa bardzo skutecznie i filtruje blisko 100% zanieczyszczeń z powietrza. Sprzęt o takiej mocy jest bardzo cichy, a ponadto posiada bardzo skuteczną turboszczotkę. Kierując się powyższymi zasadami, uzyskamy nie tylko świetną fryzurę, ale również doskonały porządek.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?

  2