Świnka miniaturowa to oddany przyjaciel, który z pewnością wniesie do domu dużo pozytywnej energii. Zwierzęta potrzebują przestrzeni i uwielbiają spędzać czas na dworze, dlatego najlepiej będą się czuły, mieszkając, np. w domu z ogródkiem. Świnkę miniaturkę można nauczyć korzystania z kuwety, jednak ze względu na swoją aktywność i dość nieprzewidywalny charakter mogą nabrudzić, dlatego mieszając razem z nią pod jednym dachem, trzeba liczyć się z częstym korzystaniem z odkurzacza.

Spis treści

  Moda na mikro świnki w domu powoduje, że decyzję o jej posiadaniu podejmuje się pod wpływem emocji. Świnki miniaturowe są inteligentne, szybko się uczą i przywiązują do właściciela, jednak wymagają troskliwej opieki oraz odpowiednich warunków do prawidłowego rozwoju i szczęśliwego życia. Jednym z ulubionych zajęć tych uroczych zwierząt jest rycie w ziemi, dlatego najlepszym miejscem zamieszkania dla nich będzie dom z ogródkiem. Ze względu na to, że miniaturowe świnki chętnie spędzają czas, bawiąc się na świeżym powietrzu i penetrując nosem ziemię, mogą przenosić do domu brud i piasek, dlatego należy liczyć się z tym, że mieszkając z nimi, generalne porządki będzie trzeba przeprowadzać częściej.  

  Jaki odkurzacz kupić?

  Odkurzacz to sprzęt AGD, bez którego trudno sobie wyobrazić domowe porządki. Urządzenie pozwala szybko i sprawnie pozbyć się z powierzchni podłóg, dywanów, a także mebli uporczywego kurzu, pyłu, piasku i innych zanieczyszczeń. Sklepowe półki wprost uginają się od różnego rodzaju modeli odkurzaczy, dlatego wybór jednego z nich nie zawsze jest taki oczywisty. Wybierając urządzenie dla siebie, warto zwrócić uwagę, np. na rodzaj worków, wybór końcówek, wielkość czy chociażby powierzchnię mieszkania.

  • Odkurzacz automatyczny

  Odkurzacz automatyczny to urządzenie, które w trakcie swojej pracy nie potrzebuje nadzoru człowieka. Pod okrągłą obudową odkurzacza znajduje się niewielki pojemnik na kurz (który należy często opróżniać), wirujące szczotki oraz kółka, dzięki którym urządzenie swobodnie porusza się na płaskich powierzchniach dywanów, podłóg i wykładzin zbierając z nich sierść zwierząt, piasek, pył i kurz. Nowoczesne modele rozpoznają stopień zanieczyszczeń i dostosowują do nich moc ssania. Po skończonej pracy odkurzacz automatyczny powraca do bazy, aby naładować akumulator.

  • Odkurzacz z filtrem wodnym

  Odkurzacz wodny posiada specjalny plastikowy pojemnik, który przed rozpoczęciem odkurzania należy napełnić wodą. W trakcie pracy urządzenia wszelki brud i zanieczyszczenia topią się w cieczy i nie wydostają na zewnątrz. Odkurzacz z filtrem wodnym zapewnia skuteczne odkurzanie z możliwością włączenia funkcji prania, dzięki czemu można łatwo i komfortowo czyścić na mokro uporczywe plamy na obiciach mebli, dywanach, wykładzinach i podłogach, a jednocześnie w trakcie pracy delikatnie nawilża powietrze, tworząc we wnętrzu przyjemny mikroklimat. Tego typu urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla alergików i posiadaczy zwierząt domowych.

  • Odkurzacz akumulatorowy (ręczny)

  Odkurzacz ręczny jest poręczny i lekki, przez co można go swobodnie przenosić w dowolne miejsce w mieszkaniu. Urządzenie zasilane jest akumulatorami, które w pełni naładowane gwarantują około 20-35 minut nieprzerwanej pracy. Ręczne odkurzacze świetnie sprawdzają się do czyszczenia niewielkich powierzchni ze zwierzęcej sierści czy pisaku, jakie zostawiła świnka miniaturka, np. na tapicerce w samochodzie, fotelu, kanapie czy wokół kuwety. Urządzenie, dzięki dostępności odpowiednich końcówek, rewelacyjnie czyści trudno dostępne miejsce, gdzie klasyczna okrągła rura odkurzacza nie ma możliwości dotrzeć. Niektóre modele odkurzaczy posiadają również końcówki, które umożliwiają odkurzanie na mokro, co dodatkowo zwiększa komfort pracy przy silniejszych zabrudzeniach.

  • Odkurzacz workowy

  Tradycyjne odkurzacze workowe to sposób na proste i stosunkowo tanie utrzymanie czystości podłóg i dywanów w domu. Wybierając urządzenie dla siebie, należy zwrócić uwagę, przede wszystkim, na rodzaj worków, jaki używa się do konkretnego modelu odkurzacza. Na rynku dostępne są worki papierowe, które należy wymieniać, gdy już się zapełnią, worki do wielokrotnego użytku, które po zakończonym odkurzaniu należy opróżnić i włożyć z powrotem do wnętrza urządzenia czy worki jednorazowe - najbardziej higieniczne, choć również, w porównaniu z dwoma poprzednimi, znacznie droższe rozwiązanie.

  • Odkurzacz bezworkowy

  Producenci sprzętu AGD, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, wprowadzają na rynek coraz nowocześniejsze modele odkurzaczy. Jednym z nich jest odkurzacz bezworkowy, którego działanie oparte jest na innowacyjnej monocyklonowej technologii, która zapewnia wysoki poziom filtracji kurzu. Urządzenie posiada wygodny w czyszczeniu pojemnik na kurz, nowoczesną szczotkę, która sprawdza się na różnego rodzaju powierzchniach (od podłóg, po dywany, wykładziny i płytki), a także gwarantuje ultraniski poziom głośności w trakcie pracy, wynoszący 67 dB, czyli mniej więcej tyle, co cicha rozmowa.

  • Oczyszczacz powietrza w domu

  Profesjonalne urządzenie do oczyszczania powietrza w domu to użyteczny sprzęt nie tylko dla alergików i astmatyków, ale również właścicieli zwierząt domowych, np. świnek miniaturek. Urządzenie ma za zadanie skutecznie oczyścić powietrze z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, nawet tych najdrobniejszych, jak: cząsteczki kurzu, pyłu, bakterie, wirusy, fragmenty sierści, złuszczony naskórek zwierzęcy, a nawet rakotwórcze związki, takie jak: formaldehyd. Dla osób mieszkających pod jednym dachem ze zwierzakiem szczególnie poleca się oczyszczacze powietrza wyposażone w filtr z aktywnym węglem, który działa jak neutralizator zapachów i skutecznie usuwa z pomieszczenia, np.: brzydki zapach moczu, brudnej sierści czy zepsutego jedzenia.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?

  3