Zwyczaj obdarowywania bliskich upominkami ma długą tradycję. Jest on kultywowany zwłaszcza w okresie świąt Bożego Narodzenia. Trzeba jednak nie tylko kupić odpowiednie prezenty, lecz także je zapakować, a następnie uprzątnąć powstały podczas tej czynności bałagan.

Spis treści

  Pakowanie prezentów to dla wielu osób nie lada wyzwanie – w końcu nie każdy ma zdolności manualne. Aby podarunki prezentowały się ładnie i oryginalnie, trzeba na to poświęcić trochę czasu. Warto przy tym kierować się kilkoma sprawdzonymi wskazówkami, które ułatwią cały zabieg. Po pakowaniu prezentów należy dokładnie posprzątać, zwłaszcza jeśli do ozdabiania pakunków używało się brokatu.

  Jak pakować prezenty? Sprawdzony sposób

  Pakowanie prezentów w rzeczywistości nie jest zbyt skomplikowane. Aby jednak mieć pewność, że upominek będzie ładnie i schludnie ozdobiony, warto wykorzystać jeden z wypróbowanych sposobów na jego zapakowanie. Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno w przypadku małych, jak i dużych podarunków, które znajdują się w pudełku o regularnych kształtach (najczęściej prostokątnym lub kwadratowym). Szybkie pakowanie prezentów należy przeprowadzić według następującego schematu:

  1. Najpierw należy wybrać materiał, którym zostanie owinięty upominek. Najbardziej popularne jest pakowanie prezentów w papier – warto, aby był on nieco grubszy i zawierał ozdobne wzory kojarzące się z daną okazją, np. z Bożym Narodzeniem.
  2. Aby ładnie zapakować prezent, trzeba przygotować kawałek papieru o odpowiedniej wielkości. W tym celu należy położyć na nim upominek i odmierzyć odpowiedni kawałek.
  3. Pakowanie prezentu w papier trzeba rozpocząć od owinięcia nim szerokiego boku pudełka z upominkiem. Powinno się to zrobić bardzo ciasno. Ozdobny papier warto przyczepić do pudełka za pomocą taśmy.
  4. Kolejnym krokiem podczas pakowania prezentu jest przewrócenie upominku spodem do góry i zagięcie w dół rogu papieru z jego szerokiej ścianki, aby zakrył bok pudełka.
  5. Następnie wystający róg papieru trzeba zagiąć do środka w taki sposób, aby naszedł na zagiętą w poprzednim kroku część. Tę samą czynność należy przeprowadzić z drugiej strony.
  6. Odpowiednio zagięte boki należy zakleić taśmą, aby się nie otworzyły.
  7. Po wykonaniu powyższych czynności na dole powinna zostać część papieru w kształcie trapezu – należy ją zagiąć i przykleić taśmą.
  8. Na koniec wystarczy przekręcić prezent, żeby zapakowany bok znalazł się na dole i ponownie przeprowadzić wszystkie opisane wyżej kroki, tym razem w przypadku boku, który teraz znalazł się na górze.

  Aby mieć pewność, że prezent będzie estetycznie zapakowany, można dodatkowo podkleić papier w kilku najmniej widocznych miejscach. Następnie wystarczy przewiązać upominek wstążką i przypiąć ozdobną kokardę.

  Kreatywne pakowanie prezentów świątecznych – czym ozdobić upominki?

  Aby upominki wyglądały jeszcze bardziej efektownie, warto postawić na oryginalne pakowanie prezentów. W tym celu można wykorzystać kilka elementów ozdobnych. Ciekawym rozwiązaniem jest przymocowanie do opakowanych podarunków naturalnych dekoracji, np. gałązki świerku, suszonego plastra pomarańczy, laski cynamonu lub szyszek. Najlepiej zrobić to za pomocą kleju na gorąco.

  Inny prosty, a przy tym efektowny pomysł na ozdobne pakowanie prezentów to zastosowanie brokatu. Na papier, którym owinięty został upominek, wystarczy nakleić dwustronną taśmę, a następnie obficie posypać ją błyszczącym proszkiem, najlepiej złotym, srebrnym lub czerwonym. Można wykorzystać jeden kolor brokatu lub kilka – ta druga opcja pozwoli np. na stworzenie ozdobnych, błyszczących pasów. To dobre rozwiązanie, jeśli pakujemy prezenty w szary papier – dzięki mieniącym się drobinkom zyska on oryginalny wygląd.

  Pakowanie prezentów na święta – jak uporządkować po nim pokój?

  Pakowanie prezentów dla dzieci i dorosłych to dobra okazja, aby uruchomić wyobraźnię i wykazać się kreatywnością. Po odpowiednim ozdobieniu pakunków trzeba jednak przejść do nieco bardziej prozaicznego zajęcia, czyli sprzątania. Na podłodze mogą bowiem znaleźć się m.in. skrawki papieru, kawałki ozdobnej wstążki, a także świerkowe igliwie. Najlepiej sprzątnąć je od razu po spakowaniu prezentów, aby zabrudzenia nie rozniosły się po całym domu. W tym celu warto wykorzystać sprawdzony sprzęt, np. bezworkowy odkurzacz Tefal  Air Force 360 Flex Ultimate. Urządzenie ma moc ssącą aż 180 Airwattów, co pozwala na szybkie pozbycie się wszelkich zabrudzeń. Pomaga w tym także nowoczesna szczotka „Off-road technology”, która umożliwia usunięcie nawet dużych cząstek, np. resztek papieru. Można nią odkurzać różnorodne powierzchnie – zarówno twardą posadzkę, jak i miękki dywan. Urządzenie ma także 3 tryby mocy, dzięki czemu bez trudu można je dostosować do swoich aktualnych potrzeb.

  Artystyczne pakowanie prezentów – jak posprzątać brokat?

  Świąteczne pakowanie prezentów i ozdabianie ich brokatem może przynieść zachwycające efekty. Niestety, błyszczący proszek bywa dość uciążliwy, ponieważ bardzo łatwo go rozsypać. Szybko roznosi się po podłodze, m.in. dostając się w zakamarki pod meblami, a także wnikając w szczeliny mebli tapicerowanych. Aby skutecznie pozbyć się błyszczących drobinek z podłogi, można użyć plasteliny lub ciastoliny. Wystarczy ulepić z masy sporą kulkę, a następnie pozbierać nią rozsypany brokat z posadzki. Szybszym i bardziej efektywnym rozwiązaniem jest jednak użycie odkurzacza bezprzewodowego TEFAL Air Force360 Flex Pro. Dzięki mocy 100 air wattów szybko i sprawnie zbiera on wszelkie zanieczyszczenia, w tym nawet drobno zmielony proszek. Technologia Flex sprawia, że można nim odkurzać w trudno dostępnych miejscach, np. pod niskimi meblami. Precyzję sprzątania zapewnia też ssawka z podświetleniem LED – dzięki niej nie pominie się żadnej błyszczącej drobinki brokatu. W dodatku sprzęt jest lekki i poręczny, a jego konstrukcja pozwala również na wygodne sprzątanie powierzchni mebli, np. sofy lub krzeseł z obiciami.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?