Walentynki to wyjątkowy dzień w roku, który stanowi doskonałą okazję do okazania miłości swojej drugiej połówce. Zakochane pary świętują go na wiele sposobów. Jego podstawowym elementem jest jednak wręczanie sobie upominków. Romantyczny prezent na walentynki warto wykonać samodzielnie.

Spis treści

  Święto zakochanych stanowi świetny pretekst do spędzenia czasu w towarzystwie ukochanej osoby. Wspólne chwile to najlepszy upominek, który można podarować drugiej osobie. Oprócz tego warto jednak wręczyć jej także oryginalny prezent na walentynki. Nie musi być on kosztowny – tak naprawdę liczy się sam gest. Aby okazać swojemu partnerowi miłość i zaangażowanie, a przy tym zaskoczyć go własną kreatywnością, podarunek można przygotować własnoręcznie. Warto wówczas skorzystać z kilku prostych i sprawdzonych pomysłów.

  Kartka na walentynki DIY – jak ją zrobić?

  Klasyczny prezent na walentynki to oczywiście okolicznościowa kartka. Zamiast kupować gotowy produkt, wystarczy uruchomić wyobraźnię i samodzielnie przygotować spersonalizowany upominek dla swojej drugiej połówki. Z tym zadaniem poradzą sobie nawet osoby, które nie mają wysoko rozwiniętych zdolności plastycznych.

  Aby wykonać nieskomplikowany prezent na walentynki DIY, trzeba przygotować brystol (np. jasnoróżowy), kolorowy papier (najlepiej w 2-3 odcieniach czerwieni), błyszczącą wstążkę, ołówek, nożyczki i klej. W pierwszej kolejności z brystolu należy wyciąć prostokąt o formacie A3 i złożyć go na pół. W ten sposób powstanie prosta laurka, którą wystarczy odpowiednio ozdobić. W tym celu z kolorowego papieru trzeba wyciąć serca (najlepiej różnej wielkości), a następnie przykleić je na przód kartki, układając je w wybrany przez siebie wzór. Warto przy tym zostawić puste miejsce na dole, by przykleić w nim wstążkę zawiązaną na kokardkę. Taki romantyczny prezent na walentynki można oczywiście dodatkowo ozdobić, np. dodając spersonalizowany napis z imieniem partnera lub posypując całość brokatem. Nie można też zapomnieć o tym, aby w środku umieścić oryginalne życzenia.

  Jak widać, własnoręczny prezent na walentynki nie wymaga wiele wysiłku, jednak jego wręczenie jest niezwykle miłym i uroczym gestem. Można go oczywiście dowolnie modyfikować – ograniczenie stanowi wyłącznie wyobraźnia.

  Tego typu prezenty na walentynki DIY wykonuje się stosunkowo szybko. W ferworze przygotowań do święta zakochanych łatwo jednak o mały bałagan, zwłaszcza jeśli do przygotowania kartki użyło się brokatu. Drobnego pyłku i skrawków papieru można się jednak łatwo pozbyć, wykorzystując do tego odkurzacz bezprzewodowy Tefal Air Force 360 Flex Pro, który dzięki mocy ssącej 100 Air Wattów i elektroszczotce z podświetleniem w kilka chwil usuwa zanieczyszczenia nawet ze szczelin i innych zakamarków.

   

  Poznaj dodatkowe rady, jak sprawnie posprzątać po zabawach plastycznych

  Pudełko ze zdjęciami – ciekawy pomysł na prezent na walentynki DIY

  Zastanawiając się nad tym, jaki prezent na walentynki można wykonać samodzielnie, warto pomyśleć o upominku, który przywoła miłe wspomnienia. Bez wątpienia jest nim ozdobne pudełko ze zdjęciami. Najłatwiej zrobić je z kartonu lub tektury. W tym celu można pobrać ze strony internetowej gotowy wzór pudełka z wieczkiem, wydrukować go, odrysować na wybranym materiale, a następnie wyciąć, pozaginać i skleić według dołączonej do schematu instrukcji. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie gotowego, małego tekturowego pudełka – można je kupić np. w sklepie papierniczym lub zastosować stare opakowanie po jakimś produkcie.

   

  Dowiedz się jak posprzątać okrawki z tektury

   

  Aby stworzyć romantyczny prezent na walentynki, pudełko należy odpowiednio ozdobić. Jego wnętrze warto pomalować na jednolity kolor, najlepiej pastelowy. Z kolei zewnętrzną część pudełka wraz z wieczkiem można okleić kolorowym papierem, np. w ulubionym odcieniu obdarowywanej przez nas osoby. Dodatkową ozdobą będą oczywiście motywy walentynkowe, czyli serca – należy wyciąć je z papieru samoprzylepnego w kolorze kontrastującym z barwą całego pudełka, a następnie przykleić je w kilku miejscach. Na wieczku można także umieścić napis, np. miłosne wyznanie. Na końcu do środka takiego dekoracyjnego opakowania DIY trzeba włożyć zdjęcia, na których zostały uwiecznione wspólne chwile z drugą połówką, zamknąć pudełko i przewiązać je ozdobną wstążką. Romantyczny prezent na walentynki gotowy! To niezwykle prosty, a przy tym ciekawy pomysł na upominek. Oglądanie wspólnych zdjęć może bowiem sprawić ukochanej osobie mnóstwo radości.

  Oryginalny prezent na walentynki: naprasowanki na torbę lub ubranie

  Dobry pomysł na walentynki DIY to ozdobienie, a tym samym spersonalizowanie danego przedmiotu. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie własnoręcznie zrobionych naprasowanek, które można umieścić na ubraniu (np. na T-shircie czy bluzie) lub płóciennej torbie. Aby je wykonać, trzeba przygotować fizelinę łączącą materiały metodą „na gorąco”, kolorowy filc, nożyczki i żelazko.

  Z flizeliny oraz filcu należy wyciąć te same kształty. Ponownie dobrze sprawdzi się motyw serca. Innym pomysłem jest wycięcie liter układających się np. w napis „love”. Następnie elementy z fizeliny należy umieścić na wybranej części odzieży lub płóciennej torby, a na ich wierzchu położyć filc. Ostatnim krokiem jest zaprasowanie ozdoby. Warto do tego wykorzystać żelazko Tefal Ultimate Pure ze stopą Durilium AirGlide i Autoclean, która wygodnie sunie po tkaninie i nie wymaga czyszczenia. Filtr Micro-Calc zapobiega gromadzeniu się kamienia, dzięki czemu mamy pewność, że na filcu nie powstaną brzydkie plamy. Dodatkowo można użyć nakładki ProtectStyle, która zapobiega wyświecaniu się materiałów.

  Własnoręcznie ozdobiony kubek, czyli  sprawdzony prezent na walentynki

  Niezwykle prosty, a przy tym efektowny prezent na walentynki „zrób to sam” to także samodzielnie ozdobiony kubek. Wystarczy przetrzeć naczynie alkoholem i przy pomocy markera (najlepiej do porcelany lub ceramiki, choć sprawdzi się również zwykły marker permanentny) umieścić na nim dowolny rysunek lub napis, np. cytat związany z miłością lub imię ukochanej osoby. Na koniec należy włożyć kubek do piekarnika rozgrzanego do 150-200°C i zostawić go w środku na 35-45 minut.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?