Wieczór panieński to ważne wydarzenie w życiu przyszłej panny młodej. Taką niezapomnianą imprezę bez problemu można urządzić w domu. Najczęściej organizuje ją świadkowa. Oprócz zadbania o atrakcje i dekoracje gospodyni przyjęcia musi przygotować się na konieczność posprzątania po zabawie.

Spis treści

  Nie wszystkim przypadną do gustu szalone pomysły na wieczór panieński. Jeżeli przyszła panna młoda woli klasyczną imprezę i po prostu chce spędzić miły czas ze swoimi przyjaciółkami, przyjęcie warto zorganizować w domu. Wymaga to odpowiedniego przygotowania mieszkania. W takiej sytuacji nie można zapomnieć o porządkach – zarówno przed, jak i po zakończeniu wspólnej zabawy.

  Jak urządzić wieczór panieński w domu?

  Wybierając miejsce na wieczór panieński, należy wziąć pod uwagę preferencje przyszłej panny młodej. Zamiast szalonej nocy w klubie czy wizyty w SPA, może ona skłaniać się ku spotkaniu z przyjaciółkami w zaciszu mieszkania. Aby taki wieczór panieński w domu okazał się świetną zabawą, trzeba go odpowiednio zaplanować.

  Organizacja wieczoru panieńskiego to zazwyczaj spore przedsięwzięcie. Choć główną osobą, która odpowiada za przyjęcie, jest najczęściej świadkowa, warto rozdzielić zadania związane z imprezą wszystkim jej uczestniczkom (oczywiście z wyjątkiem przyszłej panny młodej). Nie tylko ułatwi to organizację, lecz także pozwoli na lepsze zintegrowanie się grupy.

  W pierwszej kolejności warto podzielić koszty całego przyjęcia między wszystkie osoby. Należy w nich uwzględnić m.in. cenę jedzenia i napojów oraz podarunków dla przyszłej panny młodej. Warto przy tym zadbać, aby menu odpowiadało wszystkim uczestniczkom zabawy. Jeśli zaś chodzi o upominki na wieczór panieński, można skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Typowe prezenty to m.in. biżuteria z wygrawerowaną datą imprezy, fotoksiążka ze zdjęciami przyjaciółek czy elegancka bielizna.

  Urządzając imprezę, trzeba też przygotować atrakcje na wieczór panieński w domu. Warto ułożyć np. playlistę z ulubionymi utworami przyszłej panny młodej. W zaciszu mieszkania doskonale sprawdzą się również różnego typu gry i zabawy – najlepiej, aby angażowały wszystkie uczestniczki imprezy.

  Dekoracja na wieczór panieński – jakie ozdoby wybrać?

  Zastanawiając się, co kupić na wieczór panieński, trzeba też pamiętać o konieczności odpowiedniego ozdobienia mieszkania. Warto je udekorować np. przy pomocy błyszczących girland, ozdobnych rozet czy balonów. Dobrze także przygotować baner, np. z napisem: „wieczór panieński” lub „bride to be”. Oprócz tego można zastosować typowe elementy dekoracyjne jak konfetti i brokat.

  Należy przy tym pamiętać, że jeśli przyjęcie ma jakiś motyw przewodni, najlepiej dostosować do niego ozdoby. Przykładowo, organizując wieczór panieński w stylu rustykalnym, warto zadbać o wianki na głowę dla każdej z uczestniczek zabawy.

  Organizacja wieczoru panieńskiego – co zrobić, by ułatwić sobie późniejsze porządki?

  Przed rozpoczęciem niezapomnianego wieczoru panieńskiego należy dokładnie uporządkować mieszkanie. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie posprzątać je już po zakończeniu imprezy. Warto więc odkurzyć cały dom. Można do tego wykorzystać sprawdzony sprzęt bezprzewodowy Tefal Air Force 360 Flex Ultimate. Dzięki lekkiej i wygodnej konstrukcji oraz zestawie przydatnych akcesoriów urządzenie pozwala na odkurzenie całej powierzchni wnętrza – od sufitu do podłogi. Porządki ułatwia elastyczna rura, która dociera nawet do najmniejszych zakamarków. Warto przy tym dodać, że odkurzacz ma moc 180 Air Wattów i zapewnia filtrację kurzu na poziomie 99,9%, co sprawia, że wszystkie zanieczyszczenia zostają dokładnie usunięte.

  Jeśli chce się zaoszczędzić czas na sprzątaniu po imprezie, warto też wykorzystać sprawdzone pomysły na wieczór panieński, które pozwolą ograniczyć nieporządek. Dobrym rozwiązaniem jest np. wykorzystanie papierowych talerzyków i plastikowych sztućców. Tego typu jednorazowa zastawa może mieć charakter dekoracyjny. Przykładowo, organizując wieczór panieński w stylu pin-up, wystarczy kupić talerzyki ozdobione takimi wzorami, jak grochy, wisienki lub kokardki. Aby wyeliminować problem z bałaganem w kuchni, zamiast gotowania można zdecydować się na zamówienie jedzenia na wynos.

  Szykując się na wieczór panieński, warto również wyznaczyć, w którym pomieszczeniu będzie odbywała się impreza. Resztę pokoi należy wówczas zamknąć – dzięki temu uniknie się w nich nieporządku.

  W miejscu, w którym odbywa się wieczór panieński, warto z kolei postawić kosz na śmieci. Najlepiej umieścić go w widocznym i łatwo dostępnym punkcie. Dzięki temu goście od razu będą wiedzieć, gdzie na bieżąco wyrzucać śmieci. Oprócz tego należy zaopatrzyć się w ręczniki papierowe. Podczas imprezy zawsze dobrze jest mieć je pod ręką – w przypadku rozlania wina czy pojawienia się innej plamy, od razu można nimi przetrzeć zabrudzenie.

  Wieczór panieński – pomysły na szybkie sprzątanie po imprezie

  Gdy wieczór panieński dobiegnie końca, należy zająć się porządkami. W pierwszej kolejności warto przewietrzyć pomieszczenie, w którym odbywała się impreza. Zamiast tego można zastosować sprawdzony oczyszczacz powietrza. Dobrze sprawdzi się model Tefal Pure Air Genius, który świetnie wychwytuje nieprzyjemne zapachy – poradzi sobie nawet z dymem papierosowym.

  Następnie należy przejść do zebrania wszystkich butelek i naczyń. Warto też od razu schować wiszące dekoracje. Kolejnym krokiem jest wyczyszczenie stołu – można go przetrzeć przy pomocy ściereczki z mikrofibry zwilżonej w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

  Największą bolączką po wieczorze panieńskim jest jednak uprzątnięcie podłogi, zwłaszcza jeśli znajduje się na niej brokat lub konfetti. Z pomocą przychodzi wówczas robot sprzątający Tefal Explorer Serie 80. Dzięki niemu szybko i bez zbędnego wysiłku można usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Urządzeniem steruje się zdalnie, dlatego podczas sprzątania można rozsiąść się wygodnie na kanapie i odpocząć po imprezie. Sprzęt wyposażony jest też w boczne szczotki Dual Force, które pozwalają na dotarcie do wszelkich zakamarków i zebranie zabrudzeń zarówno z posadzki, jak i z dywanu. Dodatkowo robot sprzątający ma system Aqua Force, który pozwala na jednoczesne odkurzanie i mycie podłogi.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?