Organizer do szuflady większości osób kojarzy się wyłącznie z rozwiązaniem stosowanym w meblach kuchennych. Tego typu organizery świetnie sprawdzają się w porządkowaniu garnków, sztućców i talerzy. Warto jednak pamiętać, że organizer do szuflady to także świetny sposób na porządek w szafie z ubraniami.

Spis treści

  Organizer szuflady to rozwiązanie, które coraz częściej wykorzystuje się w aranżacji wnętrza nie tylko kuchennych mebli. Tradycyjne szafki kuchenne coraz częściej zastępują bowiem szuflady oferujące pełny wysuw i duży udźwig, co ułatwia przechowywanie nawet ciężkich garnków i kamionek. Tego samego typu szuflady coraz częściej pojawiają się również w szafach przeznaczonych do przechowywania ubrań.

  Organizer do szuflad – nowy wymiar porządków

  Organizer do szuflady na bieliznę lub apaszki nie tylko pozwala utrzymać porządek w tych drobnych elementach garderoby, lecz także chroni je przed nadmiernym pognieceniem. Ozdobne szale lub krawaty z takiego organizera można bez problemu wyciągnąć, lekko odświeżyć z pomocą parownicy lub generatora pary i założyć bez stresu, że coś nie prezentuje się tak, jak powinno. Organizer szuflady to więc nie tylko sposób na ład, porządek i łatwe odszukiwanie konkretnych rzeczy, lecz także szansa na bezpieczne ich przechowywanie.

  Organizer szuflady kuchennej

  Organizer szuflad w kuchni to niezastąpione rozwiązanie, które pozwala zachować porządek wśród wielu akcesoriów. Większość osób kojarzy organizer przede wszystkim jako „pojemnik” umożliwiający uporządkowanie sztućców w szufladzie, dzisiaj jednak sposób jego zastosowania znacznie się poszerzył. Wyznaczenie odpowiednich przestrzeni w dużej szufladzie pozwala między innymi na uporządkowanie garnków, patelni i niezbędnych do nich pokrywki, które bardzo często powodują ogromny bałagan w szufladzie. Dzięki umiejętnie dobranym i stabilnym organizerom do szuflady każda z nich ma swoje miejsce, a garnki i patelnie nie obijają się o siebie. Organizer szufladowy to bardzo praktyczne rozwiązanie, warto jednak pamiętać, że taka szuflada również wymaga sprzątania. Szczególnie jest to ważne w przypadku kuchennych szuflad, do których co rusz wpadają jakieś drobne zanieczyszczenia. W sprzątaniu takich organizerów z pewnością sprawdzą się odkurzacze z modułami ręcznymi lub te wyposażone w specjalne wąskie końcówki, które pozwolą wyczyścić szufladę bez konieczności wyjmowania elementów porządkujących przestrzeń w jej wnętrzu.

  Organizer do szuflady na bieliznę

  Organizer na bieliznę do szuflady to kolejny sposób na umiejętne zagospodarowanie przestrzeni do przechowywania drobnych elementów, w tym przypadku bielizny oraz innych elementów garderoby. Bielizna, skarpetki, krawaty, apaszki – wszystkie te drobne akcesoria z reguły nie mają przewidzianego osobnego miejsca w szafie. Organizer do szuflady pozwala je stworzyć. Dzięki temu każda para ma swoją przegródkę, a poranne poszukiwania dopasowanego kolorystycznie szala trwają kilka sekund. Kolejnym plusem tego typu szufladowych organizerów jest to, że dzięki precyzyjnie wydzielonym przestrzeniom na pojedyncze elementy nie są one gromadzone na kupkach, a potem przerzucane kilkanaście razy w poszukiwaniu odpowiedniego koloru. Mniej się gniotą, dzięki czemu materiał dłużej zachowuje swoją naturalną fakturę. Jest to szczególnie ważne w przypadku delikatnych szali, krawatów, apaszek. Po prasowaniu wystarczy równo ułożyć je w organizerze, a przed wyjściem wystarczy lekko potraktować je gorącą parą z generatora pary lub stacji parowej, z pewnością nie trzeba będzie ich ponownie prasować, co w porannym pędzie jest istotną oszczędnością czasu. Warto pamiętać, że ubrania nie lubią ścisku, układania jednego na drugim i wiecznego przekładania z miejsca na miejsce. Dzięki organizerom szufladowym można tego typu niewygód uniknąć, a efekty perfekcyjnego prasowania będą widoczne także po wyjęciu ubrania z szafy.

  Organizer do szuflady na biżuterię

  Organizer do szuflady na bieliznę to nie jedyny sposób, w jaki można to rozwiązanie wykorzystać w domowej garderobie. Świetnym rozwiązaniem jest zakupienie organizera na biżuterię. Trzymanie naszyjników, bransoletek, pierścionków i kolczyków w pięknych szkatułkach jest jakimś rozwiązaniem, lecz często kończy się ono tym, że pół godziny przed wyjściem kobieta spędza na rozplątaniu naszyjnika, który w szkatułce zaplątał się w jakąś bransoletkę. Drewniany organizer do szuflady wyściełany miękkim materiałem nie tylko chroni przed takimi przykrymi niespodziankami, lecz także pozwala na pełen przegląd kobiecej biżuterii, co ułatwia dokonywanie wyboru i dostosowywanie kolczyków lub naszyjnika do konkretnej stylizacji.

  Organizer szuflad w kosmetykami

  Organizer szufladowy przydaje się nie tylko w kuchni i szafie z ubraniami. Równie dobrze można go wykorzystać w łazience. Każda kobieta wie, co to znaczy bałagan w kosmetykach. Na co dzień nie jest on być może irytujący, natomiast gdy czas goni przed wyjściem, perspektywa nieco się zmienia. W łazience natomiast z wielkim powodzeniem można wykorzystać rozwiązania, które sprawdzają się w kuchni i garderobie. Możliwość uporządkowania kosmetyków do makijażu, codziennej pielęgnacji, ochronnych dla dziecka i akcesoriów kosmetycznych ułatwia codzienne ablucje, a ponadto buduje wrażenie domu i łazienki utrzymanej w idealnym porządku. Również i tutaj nie można jednak zapominać o regularnym sprzątaniu. W łazience wbrew pozorom również gromadzi się sporo kurzu, dlatego warto szuflady dokładnie sprzątać. Dobrym rozwiązaniem jest ich regularne odkurzanie. Końcówki wąskoszczelinowe z pewnością ułatwią dotarcie do najdalszych zakamarków szuflady. Usunięcie nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń chroni przed rozwojem roztoczy, grzybów, pleśni i niebezpiecznych bakterii.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?