Sylwester w domu wymaga odpowiednich przygotowań. Chcąc zapewnić gościom niezapomnianą zabawę, należy zadbać nie tylko o smaczne jedzenie i dobrą muzykę – równie ważne jest uporządkowanie mieszkania. Dzień później przychodzi czas na generalne sprzątanie po imprezie sylwestrowej.

Spis treści

  Zabawa sylwestrowa w domu może być równie ekscytująca jak bal sylwestrowy w klubie lub modnej restauracji. Problemem dla wielu osób bywa jednak sprzątanie. Aby ułatwić sobie porządki, warto skorzystać z kilku trików. Odpowiednie przygotowanie mieszkania przed sylwestrem i zastosowanie się do sprawdzonych porad w znaczący sposób przyspieszy sprzątanie po imprezie.

  Jak posprzątać przed zabawą sylwestrową?

  Zanim zabawa sylwestrowa w gronie przyjaciół się rozpocznie, powinno się odpowiednio wysprzątać cały dom, zwłaszcza pomieszczenie, w którym będzie odbywała się impreza, a także łazienkę i kuchnię. Warto zastosować tu metodę sprzątania „od góry do dołu”. Najpierw należy zetrzeć kurze z górnych półek szafek lub regałów, a następnie stopniowo kierować się w dół. W ten sposób na końcu do posprzątania zostanie tylko podłoga. Chcąc zaoszczędzić czas przed imprezą sylwestrową, warto do tego wykorzystać robota sprzątającego. Urządzenie Tefal Explorer Serie 80 jest sterowane zdalnie przy pomocy aplikacji Tefal Robots, która umożliwia m.in. wybranie trybu sprzątania oraz poziomu mocy sprzętu. Łączy się też automatycznie z Wi-Fi, co pozwala szybko rozpocząć odkurzanie. Dzięki dwóm bocznym szczotkom Dual Force doskonale usuwa wszelkie zanieczyszczenia z różnych powierzchni – zarówno podłóg, jak i dywanów, docierając przy tym do wszystkich zakamarków. Stosując robota sprzątającego, bez wysiłku można odkurzyć cały dom i równolegle zająć się innymi przygotowaniami do sylwestra w domu.

  Poza zrobieniem ogólnych porządków przed imprezą sylwestrową warto także schować cenne przedmioty, aby uniknąć ich ewentualnego zniszczenia w czasie zabawy. Należy również zadbać o opróżnienie kosza na śmieci.

  Sylwester w domu – jak się do niego przygotować, by ułatwić sobie późniejsze porządki?

  Impreza sylwestrowa w domu to duże wyzwanie dla gospodarza. Organizując ją, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które pomogą uporządkować dom po jej zakończeniu. Dobrym pomysłem jest przygotowanie papierowej zastawy. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ pozwala uniknąć uciążliwego zmywania oraz eliminuje ryzyko stłuczenia szklanek lub talerzy. Warto przy tym pamiętać, że w sklepach dostępne są oryginalne tacki, kubeczki i talerzyki, np. ozdobione motywami kojarzącymi się z sylwestrem – nie tylko są one praktyczne, lecz także prezentują się estetycznie.

  Przed zabawą sylwestrową należy również postawić kosz na odpadki w widocznym miejscu. Dzięki temu goście od razu będą wiedzieć, gdzie mogą wyrzucić śmieci, żeby te nie rozniosły się po całym domu. Ograniczy to bałagan i ułatwi sprzątanie następnego dnia.

  Kolejną ważną kwestią jest zaopatrzenie się w ręczniki papierowe. Huczna impreza sylwestrowa sprzyja ożywionej zabawie, podczas której łatwo coś rozlać. Mając pod ręką ręczniki, szybko można wytrzeć wszelkie plamy, np. po winie. W takim przypadku wyjątkowo ważna jest szybka reakcja, ponieważ zaschnięte plamy o wiele trudniej usunąć.

  Organizując sylwestra w domu, warto też ściśle określić, w którym pomieszczeniu będzie odbywała się impreza. Najczęściej wybór pada na salon. Drzwi do pozostałych pokoi, np. do sypialni, powinny wówczas pozostać zamknięte. Dzięki temu ewentualny bałagan zostanie ograniczony do jednego miejsca.

  Jak uprzątnąć mieszkanie po zakończeniu imprezy sylwestrowej?

  Gdy zabawa sylwestrowa dobiegnie końca, a goście rozejdą się do domów, po chwili odpoczynku przychodzi czas na sprzątanie po imprezie. Najpierw należy dobrze przewietrzyć całe mieszkanie – dopływ chłodnego powietrza sprawi, że w pomieszczeniach automatycznie zrobi się przyjemniej i bardziej czysto. Gdy jednak na zewnątrz mamy duży smog, lepszym rozwiązaniem jest włączenie oczyszczacza powietrza. Sprzęt Tefal Pure Air Genius ma aż 4 poziomy filtracji, dzięki którym dokładnie wychwytuje nawet małe cząsteczki zanieczyszczeń. Tym samym w kilka chwil (już w 4 minuty w przypadku pokoju o powierzchni 10 m2) usuwa m.in. kurz, bakterie, wirusy oraz właśnie smog. Dzięki temu urządzeniu z łatwością można też pozbyć się zapachu dymu papierosowego oraz świec zapachowych, które mogą być uciążliwą pozostałością po sylwestrze w domu.

  Kolejnym krokiem jest zebranie wszystkich śmieci. Należy pozbierać puste butelki i naczynia jednorazowe, a następnie wyrzucić je do kosza. Warto przy tym pamiętać o odpowiedniej segregacji.

  Po zabawie sylwestrowej trzeba też odłożyć na swoje miejsca wszystkie przedmioty w pomieszczeniu, w którym odbywała się impreza. Następnie warto przetrzeć stół i inne meble przy użyciu ściereczki z mikrofibry i środka czyszczącego. Jeżeli na kanapie znajdują się okruszki, np. resztki pokruszonych chipsów lub słonych paluszków, należy dokładnie ją odkurzyć. Przyda się do tego nowoczesny, bezprzewodowy odkurzacz Tefal Air Force 360 Flex Aqua. Jest bardzo poręczny, a dzięki mocy 100 air wattów doskonale usuwa wszelkie zanieczyszczenia.

  Bezprzewodowy sprzęt ułatwi też główny etap sprzątania po imprezie sylwestrowej, czyli odkurzanie całego mieszkania. Dzięki technologii Flex urządzenie jest bardzo zwrotne, dlatego bez problemu dociera nawet do trudno dostępnych zakamarków pod niskimi meblami i to bez potrzeby uciążliwego schylania się. Dodatkowo odkurzacz został wyposażony w elektroszczotkę Power Slim Vision z podświetleniem LED – dzięki niej o wiele łatwiej dostrzec i usunąć nawet bardzo małe okruszki, a także resztki brokatu lub drobnego konfetti, które mogą dostać się w różne szczeliny.

  Po odkurzaniu należy przejść do mycia podłóg – sprzątanie po imprezie nie może obyć się bez tego elementu. Nawet mimo ostrożności i korzystania z papierowych ręczników na posadzce mogły bowiem pojawić się nieestetyczne plamy. Aby się z nimi rozprawić, wystarczy skorzystać z nakładki mopującej Tefal Aqua dostosowanej do bezprzewodowego odkurzacza. Nałożenie głowicy pozwala na jednoczesne odkurzanie i mycie, a innowacyjna konstrukcja umożliwia efektywne czyszczenie bez pozostawiania brzydkich śladów na podłodze. Do usunięcia zaschniętych zabrudzeń i odświeżenia posadzki wystarczy sama woda. Wszystko przebiega więc nie tylko sprawnie, lecz także ekologicznie.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?