Rękawnik do małej deski do zakładania rękawic i mankietów koszuli czy nawet nogawek spodni. To wygodny gadżet, który sprawdzi się w każdym domu. Rękawice najczęściej stanowią dodatek do klasycznej deski do obsługi, ale możesz kupić go także 

Spis treści

  Dla wielu osób prasowanie do niechętnie wykonywany obowiązek domowy. Połączone elementy garderoby takie jak mankiety i rękawy koszule nastręczają niemałych trudności przy wygładzaniu, a nie są łatwe do wykonania tego na zwykłej desce do działania. Rękawice powstały z myślą o trudno dostępnych miejscach na odzieży. To przydatny i funkcjonalny dodatek w kompaktowym formacie i podłużnym kształcie, który idealnie nadaje się w wygodnym prasowaniu rękawów, mankietów, nogawek spodni czy marszczonych spódnic.

  Jak korzystać z desek do rękawów?

  Aby perfekcyjnie wygładzić niektóre elementy ubrań, zwłaszcza rękawy i mankiety, nie wystarczy dobre żelazko i deska. Rękawnik sprawdza się w takich sytuacjach idealnie. Jest to minideska do prasowania o zwężanym końcu, którą można postawić na stole lub na blacie dużej deski. Ze względu na niewielkie rozmiary rękawnik można bez problemu przechowywać np. w szafie czy szafce na ubrania. Wystarczy postawić ją w wygodnym dla siebie miejscu, nałożyć na nią rękaw koszuli i wyprasować. Prasowanie trudno dostępnych miejsc będzie jeszcze prostsze z dobrej jakości żelazkiem. Szeroką ofertę funkcjonalnych urządzeń prasujących oferuje marka Tefal. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują takie modele jak:

  • Żelazko parowe Ultimate Anticalc FV9788 o mocy 3000 W. Urządzenie to zapewnia stały wyrzut pary na poziomie 55 g/min. oraz dodatkowe uderzenia już o natężeniu 230 g/min., dzięki czemu natychmiast i bez większego wysiłku pozwala usunąć nawet największe zagniecenia. Ponadto żelazko wyposażone jest w szufladkę antywapienną Calc Collector. Dzięki niej można komfortowo i dokładnie usunąć cząstki kamienia z urządzenia, które są najczęstszą przyczyną obniżenia wydajności jego pracy, a czasem także brudzenia się ubrań. Ultimate Anticalc FV9788 to model żelazka wyposażony także w nowoczesną technologię Durilium AirGlade, która sprawia, że jego stopa wręcz ślizga się po powierzchni tkaniny, co znacznie ułatwia jego prowadzenie i pozytywnie wpływa na komfort pracy. 
  • Żelazko z generatorem pary Pro Express Ultimate GV9610, które zapewnia profesjonalne efekty prasowania dzięki innowacyjnej technologii Smart Steam. Zapewnia ona intensywny wyrzut pary w odpowiedniej ilości o mocy do 650 g/min., która umożliwia szybkie rozprostowanie nawet bardzo zagniecionych tkanin. Generator pary to specjalny wbudowany podgrzewacz, który przemienia wodę w parę pod bardzo wysokim ciśnieniem, dzięki czemu wszelkie niedoskonałości na materiale są szybko wygładzane. Urządzenie posiada ponadto podwójny system ochrony. Pierwszy – Protect, chroni odzież przed poplamieniem w czasie prasowania, a z kolei Calc Collector ułatwia usuwanie z niego osadów z kamienia, co gwarantuje idealny wyrzut pary oraz dłuższą żywotność żelazka. 
  • Parownica do ubrań TEFAL ACCESS STEAM + DT8150to poręczne urządzenie, które sprawdza się w prasowaniu nawet najbardziej delikatnych tkanin. Kompaktowa wielkość urządzenia sprawia, że jest ono bardzo wygodne w użyciu. Ręczna parownica nagrzewa się w ciągu zaledwie 40 sekund. Stały i precyzyjny wyrzut pary gwarantuje najlepsze efekty prasowania bez śladów wilgoci. Urządzenie sprawdza się także w szybkim odświeżaniu odzieży.

   

  Zobacz także: Jaka jest najlepsza deska do prasowania?

   

  Deska do prasowania z rękawnikiem – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  Deska do prasowania rękawów bardzo często stanowi dodatek do klasycznej, pełnowymiarowej deski. Jej wybór nie jest bez znaczenia, a różnorodnych modeli jest na rynku bardzo dużo. Warto zatem wiedzieć, na co zwrócić uwagę planując nowy zakup. Aby domowe obowiązki takie jak prasowanie stały się bardziej komfortowe, trzeba wybrać deskę dobrej jakości. Przy jej wyborze należy zwrócić szczególną uwagę na stabilny, najlepiej regulowany stelaż, dzięki któremu z łatwością dopasujemy wysokość deski do naszego wzrostu. Istotna jest również konstrukcja blatu. Jej zwężona końcówka znacznie ułatwi prasowanie różnego rodzaju tkanin a dodatek taki jak deska do rękawów zapewni łatwe i szybkie wygładzenie pomiętych koszul, spodni czy marszczonych spódnic. W domowym wyposażeniu z pewnością przyda się model o siatkowej konstrukcji blatu, dzięki której nie będzie zatrzymywał wilgoci. Przy zakupie deski do prasowania znaczenie ma także jej pokrowiec. Powinien charakteryzować się wysoką wodoszczelnością i odpornością na wysoką temperaturę.

  Deska do prasowania rękawów, czyli tzw. rękawnik jest niewielkich rozmiarów, ale bez względu na to powinna mieć stabilny stelaż, aby zapewnić pełen komfort podczas pracy z żelazkiem. Wybierając gadżet dla siebie warto również zwrócić uwagę na to, czy posiada on elementy antypoślizgowe oraz na jakość jego gąbki. Warstwa zewnętrzna wykonana z bawełny jest odporna na wilgoć i wysoką temperaturę oraz lepiej przepuszcza powietrze, co minimalizuje ryzyko powstawania pleśni. Wygodny dodatkiem do deski do rękawów jest także specjalny uchwyt, który ułatwia jej przechowywanie. Wówczas można ją swobodnie zawiesić np. na drzwiach czy we wnętrzu szafy.

  Nowoczesna pionowa deska do prasowania 

  Osoby, które szukają rozwiązań usługowych i które zależą od maksymalnych ułatwień, jakie mogą być dostępne, mogą kupić zakupione płyty pionowe. Stacja do przeglądania TEFAL IXEO Power QT2020 do nowoczesnych urządzeń, które znacznie ułatwiają prasowanie wszystkich rodzajów tkanin oraz ich elementy, w tym również rękawów, kołnierzyków czy mankietów. Jest ona połączonym klasyczną deską i ergonomicznym żelazkiem o silnym wyrzucie pary. Zaletą urządzenia jest możliwość użycia pod różnymi kątami, a także w pionie, co przydaje się podczas wygładzania koszul, sukienek, zasłon czy długich firan. Ponadto innowacyjny system Smart Protect automatycznie dopasowuje temperaturę do różnych tkanin, zapewnia bezpieczne wygładzanie nawet tych najbardziej delikatnych.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?