Odkurzanie dywaników łazienkowych można wykonać za pomocą każdego rodzaju odkurzacza - bezprzewodowego, workowego i bezworkowego. Doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza dla alergików i właścicieli zwierząt jest czyszczenie dywaników łazienkowych przy użyciu odkurzacza parowego, który skutecznie usuwa sierść oraz zarodniki pleśni i roztocza.

Spis treści

  Dywaniki łazienkowe w wielu domach i mieszkaniach stanowią ważny element wystroju. Wymagają systematycznego czyszczenia, a sposób pielęgnacji jest zależny od materiału, z którego zostały wykonane. Podstawowym zabiegiem jest odkurzanie dywaników łazienkowych.

  Dywaniki łazienkowe – odkurzacze workowe i bezworkowe

  Dywaniki łazienkowe posiadają nie tylko walory dekoracyjne, ale również stanowią dobrą izolację przed zimnem. Podobnie jak inne elementy wystroju wymagają systematycznego czyszczenia i odkurzania. Dywaniki łazienkowe można czyścić, wykorzystując odkurzacze workowe i odkurzacze bezworkowe. Obecnie na rynku dostępna jest bogata oferta  odkurzaczy różniących się między sobą stopniem zaawansowania technologii, efektywnością,  wydajnością oraz wielkością. Większość nowoczesnych urządzeń cechuje się cichym działaniem, kompaktowością i wygodą w użyciu. Odkurzacze workowe i bezworkowe są zwykle wyposażone w różnego rodzaju końcówki i specjalne szczotki do czyszczenia dywanów i podłóg. Wiele z tych urządzeń posiada także akcesoria do usuwania sierści, które są niezbędne dla właścicieli zwierząt ceniących sobie czystość i porządek. Na rynku można znaleźć szeroką gamę odkurzaczy bezworkowych i workowych, a nowoczesne urządzenia odznaczają się ekstremalną skutecznością i wyjątkową wygodą odkurzania.

  Dywaniki łazienkowe – odkurzacz bezprzewodowy

  Dobrym rozwiązaniem w codziennej pielęgnacji dywaników łazienkowych jest bezprzewodowy odkurzacz. Tego rodzaju urządzenia doskonale sprawdzają się zwłaszcza w pomieszczeniach o niewielkiej przestrzeni. Ich zastosowanie stanowi łatwy i szybki sposób na utrzymanie perfekcyjnej czystości w łazience. Nowoczesny odkurzacz pionowy bezprzewodowy odznacza się lekkością i wysoką skutecznością, usuwając brud i kurz nawet z trudno dostępnych miejsc. Wyposażenie się w odkurzacz z bazą ładującą sprawia, że urządzenie jest ładowane w sposób ciągły i w każdej chwili gotowe do użycia. Osobom ceniącym sobie ciszę polecane są bezprzewodowe odkurzacze z linii Extreme Silence, które pracują znacznie ciszej w porównaniu do tradycyjnych urządzeń. Ich użycie zapewnia maksymalną skuteczność odkurzania, przy jednoczesnym niskim poziomie hałasu.

  Dywanik łazienkowy – czy można czyścić odkurzaczem wodnym?

  Skutecznym sposobem czyszczenia dywaników łazienkowych jest stosowanie odkurzacza wodnego. Urządzenie to jest rodzajem odkurzacza bezworkowego, a jego system działania jest bardzo prosty. W trakcie odkurzania brud i kurz dostają się do pojemnika z wodą, która oddziela zanieczyszczenia od powietrza. Nowoczesne odkurzacze wodne wyposażone są dodatkowo w specjalne filtry, zwiększające skuteczność odkurzania i zatrzymujące zanieczyszczenia, z którymi nie poradziła sobie woda. Odkurzacz z filtrem wodnym sprawdzi się nie tylko w czyszczeniu dywaników łazienkowych i dywanów, ale również w przypadku poszyć mebli, obiciami foteli i kanap oraz różnymi powierzchniami.

  Dywaniki łazienkowe – czy można czyścić odkurzaczem parowym?

  Dywaniki łazienkowe można skutecznie czyścić za pomocą odkurzacza parowego, który jest innym rodzajem odkurzacza wodnego. Tego typu urządzenia są wielofunkcyjne i usuwają brud oraz wszelkie zanieczyszczenia za pomocą siły ssania w połączeniu z technologią czyszczenia parą wodną. Odkurzacz parowy posiada specjalny zbiornik na wodę, która w wyniku podgrzania zaczyna parować. Para wodna rozprowadzana po odkurzanej powierzchni umożliwia rozpuszczanie znajdujących się na niej zarodków pleśni oraz roztoczy. Odkurzacze parowe są świetnym rozwiązaniem w domach, w których mieszkają alergicy. Urządzenia te skutecznie usuwają sierść oraz neutralizują nieprzyjemne zapachy, dlatego zalecane są właścicielom zwierząt.

  Dywaniki łazienkowe – czyszczenie odkurzaczem centralnym  

  Dywaniki łazienkowe, podobnie jak pozostałe wykładziny dywanowe i inne powierzchnie można czyścić i pielęgnować za pomocą odkurzacza centralnego. To nowoczesne urządzenie składa się z jednostki centralnej, która wytwarza podciśnienie. Drugim elementem budowy odkurzacza centralnego jest sieć przewodów z gniazdami ssawnymi, do których przyłącza się węże z odpowiednimi końcówkami. Jednostkę centralną zwykle montuje się w garażu, w pomieszczeniu gospodarczym bądź w kotłowni. Jej rolą jest oczyszczanie zasysanego powietrza, a następnie wydmuchanie go na zewnątrz domu. Zaletą odkurzacza centralnego jest to, że wchłonięty kurz i zanieczyszczenia nie powracają do pomieszczeń, co pozwala na dłuższe utrzymanie czystości.

  Dywanik łazienkowy shaggy – jak czyścić?

  Dywanik łazienkowy shaggy, czyli z dywanik z długim włosem to modna i bardzo popularna ozdoba pomieszczeń kąpielowych. Jest niezwykle miękki i przyjemny w dotyku, a dodatkowo stanowi skuteczną izolację przed zimnem. Dywaniki łazienkowe shaggy są jednak trudne w utrzymaniu w czystości, gdyż w ich długich włosach gromadzą się duże ilości kurzu i zanieczyszczeń. Tego rodzaju elementy wyposażenia łazienki należy odkurzać co najmniej dwa razy w tygodniu. Efektywność czyszczenia można zwiększyć, odkurzając jeden fragment dywanika kilkukrotnie, w różnych kierunkach. Takie działanie umożliwia usunięcie większej ilości zanieczyszczeń znajdujących się w głębokich partiach dywanika shaggy. Do pielęgnacji dywaników z długim włosem zalecane są odkurzacze z dużą siłą ssania. Dodatkowo konieczne jest systematyczne trzepanie i pranie dywanika łazienkowego shaggy.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?