Odkurzacz o niskiej klasie głośności to doskonałe rozwiązanie dla osób oraz zwierząt z lękami związanymi z hałasem. Takie urządzenia są również świetne w domach, w których pojawiło się małe dziecko. Jaki odkurzacz będzie najcichszy?

Spis treści

  Lęk przed hałasem bywa uciążliwy zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Na szczęście istnieje spory wybór urządzeń pracujących z niską częstotliwością. Dzięki cichym odkurzaczom naszemu psu lub kotu łatwiej będzie pokonać lęk i zaakceptować nietypowy dźwięk.

  Co robić, gdy pies boi się odkurzacza?

  Lęk przed dźwiękiem odczuwają zarówno ludzie, jak i zwierzęta. Fobie mają ogromny wpływ na normalne funkcjonowanie, w dodatku gwarantują bardzo dużą dawkę stresu. Sprzętem, z którym zwierzęta domowe mają największy problem, jest odkurzacz. Kluczową metodą oswojenia psa lub kota z odkurzaczem jest wykonanie bardzo prostego treningu, który z czasem przekona zwierzę do urządzenia. Ważne jest, aby w trakcie treningu towarzyszył nam ulubiony smakołyk lub zabawka pupilka, co sprawi, że odkurzacz przestanie kojarzyć się z czymś negatywnym. Oprócz odpowiedniego treningu oswajającego zwierzę z odkurzaczem warto zdecydować się na zakup cichego sprzętu AGD. Obecnie odkurzacze przewodowe i bezprzewodowe są dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających użytkowników. Nowoczesne urządzenia nie są tak hałaśliwe, jak dawniej i nie przyprawiają o ból głowy i mdłości. Niska częstotliwość jest szczególnie ważna w przypadku dużych mieszkań i domów, które wymagają znacznie dłuższej pracy. Poza tym ciche odkurzacze to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają czas na sprzątanie wyłącznie nocą.

  Ile dB ma cichy odkurzacz?

  Zgodnie z prawem unijnym każdy producent jest zobowiązany do umieszczenia dokładnych informacji o tym, ile decybeli emituje dany sprzęt. Dzięki temu potencjalny klient może porównać wszystkie niezbędne parametry urządzenia. Niestety, pomimo ogromnego wyboru odkurzaczy domowych, niemożliwy jest zakup sprzętu, który będzie pracował całkowicie bezgłośnie. Za minimalizację hałasu odpowiada m.in. solidna obudowa odkurzacza oraz nowoczesny silnik. Świetnym rozwiązaniem są urządzenia bez worka, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Modele odkurzaczy o najbardziej przyjaznej uszom głośności to te z oznaczeniem A, B i C. Takie sprzęty generują zadowalająco niski poziom hałasu i chronią ludzi oraz zwierzęta przed dużym stresem. Do cichych urządzeń należą odkurzacze z wartością od 60 do 70 dB. Bardzo cichy odkurzacz to ten o wartości 60 dB, do cichych urządzeń należy sprzęt o głośności 65 dB, natomiast wartość niegłośnego urządzenia to maksymalnie 70 dB. Odkurzacze, które zaliczają się do klasy głośności D, E i F, przy dłuższym użytkowaniu mogą być szkodliwe dla słuchu i nie są wskazane dla osób i zwierząt, które mają problem z tak wysoką akustyką.

  Najcichszy odkurzacz workowy

  Bardzo duży wybór odkurzaczy sprawia, że znalezienie dobrego sprzętu jest dla wielu wyzwaniem. Do dyspozycji pozostają zarówno modele bezworkowe, jak i te z workiem. Oba rozwiązania mogą być równie ciche, ponieważ za hałas odpowiada przede wszystkim budowa odkurzacza. Poza tym głośność sprzętu jest uzależniona od tego, jak często opróżniamy worek lub pojemnik odkurzacza. Należy pamiętać, że zaniedbanie tej czynności ma znaczący wpływ na siłę ssania urządzenia, a zatem i jego głośność.

  Jednym z urządzeń, które uznaje się za doskonałe rozwiązanie w domach zamieszkiwanych przez zwierzęta, jest odkurzacz workowy Silence Force TW6477 marki Tefal. Nazwa urządzenia wskazuje, że odkurzacz jest supercichy, a jednocześnie pracuje bardzo efektownie. Dobry i cichy odkurzacz generuje dźwięk wynoszący od 64 do 66 dB(A). Co więcej, model TW6477 posiada akcesoria, które ekspresowo usuwają sierść zwierząt, jednocześnie filtrując blisko 100% zanieczyszczeń. Taki sam poziom natężenia dźwięku zapewnia model TW6493 o efektywności 4A+. Ponadto urządzenie doskonale poradzi sobie w dużych mieszkaniach ze względu na pojemnik o wartości 4,5 l. Warto również pamiętać, że każdy nowoczesny sprzęt umożliwia regulowanie mocy i intensywności ssania odkurzaczy. Odkurzanie pomieszczeń przy niskiej mocy sprawi, że emitowany dźwięk będzie jeszcze cichszy i będzie wynosił nawet 5 dB.

  Jaki cichy odkurzacz bezworkowy wybrać?

  Równie dużym zainteresowaniem cieszą się odkurzacze bezworkowe. Te nowoczesne urządzenia filtrują blisko 100% kurzu, usuwając przy tym szkodliwe dla zdrowia alergeny. Ciche odkurzacze bezworkowe to doskonałe rozwiązanie dla alergików i osób, które posiadają zwierzęta. Jednym z najcichszych urządzeń marki Tefal jest model Silence Force Cyclonic 4A Animal Care Pro TW7681. Odkurzacz generuje dźwięk o częstotliwości 67 dB, który można porównać do cichej rozmowy. Ten cichy odkurzacz bezworkowy jest przyjazny zwierzętom, chroni je przed hałasem i doskonale eliminuje wszelkie zanieczyszczenia. Równie ciche i skuteczne urządzenie bezworkowe to model Parquet Pro TW7647 przeznaczony do każdego rodzaju podłogi. Odkurzacz jest bardzo wygodny w obsłudze, posiada wysokowydajny filtr EPA oraz wysoką skuteczność działania. Urządzenie pracuje na poziomie 67 dB, więc jest bardzo komfortowe również dla bojących się odkurzaczy zwierząt. Za skuteczność i ciszę odkurzaczy bezworkowych odpowiada zbiornik skonstruowany w taki sposób, aby nie blokował przepływającego powietrza.

  Najlepszy cichy odkurzacz pionowy

  Odkurzacze pionowe to bardzo wygodne i najbardziej kompaktowe urządzenia. Doskonale nadają się do niewielkich mieszkań, w których brakuje miejsca na przechowywanie odkurzacza w klasycznych rozmiarach. W porównaniu do odkurzaczy z kablem cichy odkurzacz bezprzewodowy generuje częstotliwość równą maksymalnie 75 dB. Za sprzęt niegłośny można uznać ten do 90 dB. Do cichych i skutecznych urządzeń należy m.in. linia Extreme Silence marki Tefal. Odkurzacze pionowe z technologią Silent System zapewniają użytkownikom wysoki komfort w trakcie pracy i zadowalającą skuteczność za sprawą technologii cyklonu.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?