Małe żelazko świetnie sprawdza się przede wszystkim na wyjazdach. Wtedy mowa właściwie o żelazku turystycznym, które najczęściej ma składaną rączkę. Jeśli jednak szukasz małego żelazka do domu, rozważ zakup dobrej klasy żelazka parowego.

Spis treści

  Małe żelazko parowe wcale nie musi rozgrzewać się powoli. Wybierz dobrej klasy sprzęt i ciesz się oszczędnością miejsca. 

  Małe żelazko – rozmiar ma znaczenie

  Małe żelazko to urządzenie AGD, na którego zakup klienci decydują się głównie z dwóch powodów. Przede wszystkim wybierają je jako drugie urządzenie do prasowania przeznaczone do wykorzystania właściwie jedynie podczas wyjazdów. Takie żelazko turystyczne będzie idealne, jeśli zależy ci na sprawnym spakowaniu się na wyjazd. Żelazko turystyczne to:

  • mniejszy rozmiar stopy,
  • składana rączka,
  • kompaktowa konstrukcja,
  • wolniejszy czas nagrzewania,
  • mniejsza wydajność urządzenia przekładająca się na wolniejsze prasowanie ubrań. 

  Mimo pewnych wad, jak np. wolniejsze i mniej skuteczne prasowanie, to najlepsze rozwiązanie dla osób, które często podróżują. Niezbędne jest ono właściwie dla osób, które podróżują służbowo i potrzebują idealnie wyprasowanych ubrań. W takim przypadku warto rozważyć zakup parownicy. Jest to równie poręczne urządzenie, a jeszcze prostsze w obsłudze niż żelazko turystyczne. Parownica Tefal Access Steam nagrzewa się w 15 sekund i pozwala ci przygotować się do wyjścia w mgnieniu oka.

  Drugim powodem chęci zakupu małego żelazka jest ograniczona przestrzeń w mieszkaniu, mała liczba rzeczy do prasowania i niechęć do większego wydatku. W takim przypadku trudno zachęcać do zakupu generatora pary lub stacji parowej. Warto za to rozważyć zakup dobrej klasy żelazka parowego. Małe, poręczne żelazko parowe z pewnością sprawdzi się w domu singla.

  Małe żelazko turystyczne czy parownica do ubrań?

  Małe żelazko turystyczne to urządzenie, które wiele osób zabiera ze sobą zarówno na wyjazdy służbowe, jak i wakacje. Nie w każdym hotelu lub wynajmowanym apartamencie na wyposażeniu znajduje się tego typu urządzenie. Żelazko turystyczne jest tylko jedną z możliwości, które pomogą rozwiązać ten problem. Urządzenie to oczywiście ma niewielkie wymiary, niestety nagrzewa się wolno i nie do końca radzi sobie z grubszymi ubraniami, między innymi ze względu na mniejszą stopę. 

  Nowoczesne parownice do ubrań to rozwiązania konkurencyjne w stosunku do żelazek turystycznych. Zyskują one obecnie coraz więcej zwolenników. Urządzenia takie jak Tefal Access Steam mają wiele praktycznych funkcji. Ich wyjątkowo nieduże wymiary zapewniają wygodne prasowanie każdego dnia i w dowolnym miejscu. Zaletą jest ich składana głowica, która sprawia, że przewożenie lub przechowywanie takiego sprzętu jest wyjątkowo proste. Sama parownica jest także niewielka i mało waży, co w przypadku bagażu samolotowego ma duże znaczenie. Przede wszystkim jednak plusem tego typu urządzenia jest krótki czas nagrzewania – wystarczy 15 sekund i urządzenie jest gotowe do pracy. Mimo niewielkich rozmiarów urządzenie ma dużą moc – 1300 W – dzięki czemu gwarantuje stały wyrzut pary o mocy 19 g/min. Takie parametry gwarantują, że uporasz się z prasowaniem każdej tkaniny, a także odświeżysz płaszcz przed wyjściem z hotelu. Parownica Tefal ma także dodatkowe funkcje, takie jak para na żądanie czy automatyczne wyłączanie. Z jej pomocą uprasujesz każde ubranie, w każdych warunkach i nie będziesz potrzebować do tego deski.

  Jeśli zależy ci na jeszcze lepszych efektach i szybszym prasowaniu, możesz wybrać inny model Tefal Access o stałym wyrzucie pary na poziomie 26 g/min. 

  Małe żelazko do prasowania w domu

  Małe żelazko przydaje się także w domu. Jeśli mieszkasz w pojedynkę lub po prostu rzadko prasujesz, ponieważ stawiasz na niegniotące się materiały, które ewentualnie odświeżasz za pomocą parownicy, wystarczy ci niewielkie żelazko parowe. Wybór tradycyjnego żelazka parowego zamiast zdecydowanie większych generatorów pary oraz stacji parowych nie oznacza, że prasowanie ubrań musi być męczące. Wystarczy wybrać odpowiednio wydajne i funkcjonalne żelazko, takie jak np. TefalTurbo Pro FV5677.

  To stosunkowo małe żelazko wyposażone jest w nowoczesną technologię wyrzutu pary. Dzięki niej para wnika głęboko w tkaninę, co przyczynia się do szybkich efektów i zmniejsza wysiłek fizyczny, jaki trzeba włożyć w prasowanie. Wyrzut pary na poziomie 50 g/min gwarantuje doskonałe rezultaty prasowania. Żelazko to prowadzi się wygodnie i sprawnie. Oczywiście trzeba wyraźnie zaznaczyć, że prasowanie nie jest tak szybkie jak w przypadku urządzeń z zewnętrznym generatorem pary o znacznie większej sile jej wyrzutu, natomiast przy ograniczonej liczbie ubrań do prasowania takie parametry okazują się absolutnie wystarczające. Dodatkowo funkcja Turbo Boost pozwala generować aż 230 gramów pary na minutę. Opcja ta przydaje się przy trudniejszych, bardziej opornych do usunięcia zagnieceniach oraz grubszych materiałach. Warto także zwrócić uwagę, że urządzenie wyposażone jest w specjalną szufladkę antywapienną Calc Collector. Dzięki niej kamień usuwany jest wyjątkowo sprawnie, co gwarantuje dłuższą żywotność urządzenia, a ty nie musisz się martwić, że na ubraniach pojawią się nieestetyczne żółte plamy. Mimo że żelazko ma niewielkie wymiary, bardzo szybko się nagrzewa. Dzieje się tak dzięki odpowiedniej mocy – 2800 W. Autorska powłoka Tefal Durilium AirGlide Autoclean odpowiada za lekkie prowadzenie po tkaninie i najlepszą dystrybucję pary. Małe żelazko parowe do domu to gwarancja optymalnych efektów bez konieczności kupowania większego i bardziej rozbudowanego sprzętu.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?