Odkurzacze z filtrem wodnym nawilżają powietrze, mogą być wyposażone w funkcję prania i są bardzo skuteczne. Posiadają również wady, o których należy pamiętać przed zakupem sprzętu. W jaki model warto się zaopatrzyć?

Spis treści

  Odkurzacz z filtrem wodnym nawilża powietrze, oczyszcza je z alergenów i może prać dywany i tapicerkę. Wadą niektórych sprzętów jest dość wysoka głośność pracy i waga, która może zdyskwalifikować go w trakcie zakupu. Jaki odkurzacz z filtrem wodnym będzie najlepszy?

  Czym jest odkurzacz z filtrem wodnym?

  Odkurzacz z filtrem wodnym to innowacyjne i bardzo skuteczne rozwiązanie, które daje lepsze efekty sprzątania w porównaniu do sprzętów tradycyjnych. Taki odkurzacz jest szczególnie przydatny w domach, które zamieszkują alergicy i zwierzęta. Sprzęt z filtrem wodnym usuwa kurz, roztocza i pyłki znacznie skuteczniej niż odkurzacz workowy. Poza tym odkurzacz z filtrem wodnym sprawi, że powietrze będzie doskonale nawilżone. Co więcej, niektórzy dodają do wnętrza zbiornika kilka kropel zapachowego olejku, który sprawia, że w domu jest nie tylko czysto, ale również bardzo pachnąco. W takim razie, jaki odkurzacz z filtrem wodnym kupić?

  Odkurzacz z filtrem wodnym – wady i zalety

  Odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, jest rewelacyjny dla alergików oraz może posiadać funkcję prania i czyszczenia dywanów. Dobry odkurzacz z filtrem wodnym to taki, który posiada wysoką moc, duży pojemnik na wodę oraz funkcję prania. Najlepszy odkurzacz z filtrem wodnym zawiera również różne akcesoria i końcówki, które wyczyszczą każdą powierzchnię w domu. Cena takich urządzeń jest bardzo zróżnicowana. Znajdziemy modele za 200 zł, ale również kilka razy droższe. Niestety im tańszy odkurzacz z filtrem wodnym, tym mniej dodatków, mniejsza moc i brak przydatnych funkcji.

  Zaletą odkurzaczy z filtrem wodnym o dużej mocy jest fakt, że mają wysoką wydajność i zużywają mniej prądu niż te o mniejszej mocy. Jakie są wady odkurzacza z filtrem wodnym? Największe wady takich urządzeń to m.in. ich głośność pracy. Niektóre sprzęty generują duży hałas, który wynosi nawet 80 dB i więcej. Niestety odkurzacze z filtrem wodnym mogą okazać się dla niektórych zbyt ciężkie, w szczególności gdy zamieszkują dwupiętrowy dom. Równie problematyczne może okazać się sprzątanie takiego odkurzacza. Pojemnik odkurzaczy należy każdorazowo czyścić, a wodę wymieniać.

  Jaki odkurzacz z filtrem wodnym będzie najlepszy?

  Najlepszy odkurzacz dla alergików z filtrem wodnym to taki, który posiada funkcję prania. Tego typu sprzęt jest bardzo funkcjonalny i nie wymaga żmudnego procesu prania dywanów, chodników czy tapicerek. Odkurzacz z filtrem wodnym powinien posiadać duży zbiornik na wodę, chyba że mieszkanie jest niewielkie. Należy również przemyśleć, jaka długość kabla będzie najlepsza dla naszego mieszkania. Im większa powierzchnia do sprzątania, tym dłuższy powinien być przewód odkurzacza.

  Cichy odkurzacz z filtrem wodnym to m.in. Silence Force Cyclonic TW7681 4A marki Tefal. Urządzenie jest jednym z najcichszych odkurzaczy bezworkowych, ponieważ jego poziom hałasu jest równy 67 dB. Poza tym urządzenie nie jest ciężkie, a pojemnik zmieści 2,5 litrów wody. Silence Force Cyclonic marki Tefal:

  • jest jednym z najskuteczniejszych w czyszczeniu dywanów,
  • skutecznie usuwa brud z podłóg,
  • filtruje kurz
  • i jest oszczędny.

  Model TW7681 4A usuwa prawie 100% bakterii i kurzu, nadaje się zarówno do czyszczenia dywanów z krótkim, jak i długim włosiem oraz jest wygodny w przenoszeniu. Na ten odkurzacz powinni zwrócić uwagę przede wszystkim właściciele zwierząt. Model Silence Force Cyclonic jest specjalnie zaprojektowany dla właścicieli psów i kotów, ponieważ w szybki i łatwy sposób usuwa sierść z wielu powierzchni. Warto też zwrócić uwagę na cichy model odkurzacza Tefal o nazwie X-trem Power TW7266, którego poziom hałasu wynosi 72 dBi. Poza tym pojemnik odkurzacza zbiera taką samą ilość zanieczyszczeń jak poprzedni model.

  Najlepszy odkurzacz workowy

  Odkurzacz piorący z filtrem wodnym to nie jedyne rozwiązanie dla alergików. Doskonale sprawdzi się również sprzęt z filtrem HEPA, który zatrzymuje alergeny, kurz i inne zanieczyszczenia. Filtr wodny stosowany w odkurzaczach bezworkowych jest jednocześnie miejscem, w którym gromadzą się bakterie i brud. Odkurzacz z wodnym filtrem jest co prawda tańszy w eksploatacji, ale istnieje konieczność mycia zbiornika po każdym użyciu. Woda, która gromadzi się w pojemniku, nie wygląda zbyt estetycznie, a zaniedbanie czynności, jaką jest jej wymiana, grozi rozwojem grzybów i bakterii. W związku z tym odkurzacze bezworkowe z filtrem wodnym nie są dobrym rozwiązaniem dla osób, które samodzielnie oczyszczają taki pojemnik i mają silną alergię. Takie osoby powinny zdecydować się na odkurzacz workowy z filtrem HEPA.

  Odkurzacze antyalergiczne z filtrem wodnym nie wymagają stosowania worków, sprawiają, że powietrze jest czyste, a wszelkie roztocza i alergeny usunięte. Mimo wszystko nie należy całkowicie skreślać odkurzaczy workowych, które w dzisiejszych czasach posiadają wiele wartościowych cech i funkcji. Dobry odkurzacz workowy powinien być cichy, efektywny i oszczędny. Jednym z urządzeń o głośności wynoszącej od 64 do 66 dB jest Silence Force TW6493 marki Tefal. Podobnie jak odkurzacze z filtrem wodnym, ten model usuwa blisko 100% alergenów i kurzu. Poza tym stosowanie oryginalnych worków Hygiene+ sprawia, że przez cały okres żywotności odkurzacza nie trzeba wymieniać filtrów.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?