Pies to prawdziwy przyjaciel człowieka, jednak jego obecność w domu najczęściej wiąże się z nieprzyjemnym zapachem i koniecznością częstego odkurzania. Brzydki zapach skutecznie usunie ozonator, oczyszczacz powietrza wyposażony w filtr węglowy lub gotowe środki, np. neutralizatory w sprayu.

Spis treści

  Pies gubi sierść, poza tym wydziela specyficzny zapach, dlatego konieczne jest częste sprzątanie mieszkania. Pomieszczenia mieszkalne warto również regularnie wietrzyć, a czworonoga czesać, szczególnie w okresie, gdy nadmiernie linieje. Odkurzać należy nie tylko podłogi i dywany, ale również meble, zwłaszcza wszelkie szczeliny w sofie i fotelach. Psie zabawki, posłanie, koce, pokrowce na meble, poszewki trzeba regularnie prać, np. z dodatkiem odrobiny octu jabłkowego, który skutecznie usunie nieprzyjemną woń z przedmiotów używanych przez pupila.

  Jaki odkurzacz do domu, w którym mieszka pies?

  Wypadanie sierści to najczęstszy problem, z jakim zmagają się właściciele czworonogów, zwłaszcza długowłosych. Gdy jednym z mieszkańców domu jest pies, należy znacznie częściej sięgać po odkurzacz. Sprzątanie po zwierzęciu będzie bardziej efektywne, gdy wybierze się odkurzacz do sierści wyposażony w specjalną turboszczotkę lub elektroszczotkę, ponieważ jej klasyczny model może nie poradzić sobie z fragmentami włosia głęboko wbitymi w dywan. Najważniejszym parametrem urządzenia jest jego moc, która powinna wynosić przynajmniej 800 W. Wybierając odkurzacz do domu, warto również zwrócić uwagę na modele klasy A i B, pojemność worka na zanieczyszczenia, poziom wytwarzanego hałasu i rodzaj filtra. Odkurzacz z filtrem HEPA zapewnia idealną czystość wydmuchiwanego powietrza, dlatego jest szczególnie polecany alergikom.

  Odkurzacz bezworkowy czy workowy?

  Odkurzacz workowy to najbardziej klasyczny model urządzenia. Można wybrać do niego worki papierowe, które wymienia się na nowe w chwili, gdy się całkowicie zapełnią lub tekstylne do wielokrotnego użytku. W odkurzaczach bezworkowych zostały one zastąpione specjalnym pojemnikiem będącym integralną częścią sprzętu. Zapełnienie pojemnika nie wpływa na moc ssania – jest tak w przypadku tradycyjnych odkurzaczy workowych. Zbiornik należy jednak regularnie i dokładnie czyścić.

  Neutralizator zapachów psa

  Linienie psa to nie jedyny problem w domach właścicieli czworonogów. Pupile pozostawiają po sobie brzydki zapach, który osadza się dywanach, legowisku, kocach czy domowych kanapach i fotelach. Nieprzyjemnej woni można pozbyć się, stosując gotowy środek – neutralizator zapachów. Produkt najczęściej dostępny jest w formie butelki z dozownikiem lub wygodnego w użyciu sprayu. Wystarczy spryskać pomieszczenie, aby natychmiast pozbyć się z niego nieprzyjemnego zapachu. Należy jednak pamiętać, że działanie tego typu produktów jest krótkotrwałe i bez wcześniejszego dokładnego posprzątania brzydko pachnących powierzchni nieprzyjemna woń szybko znowu będzie odczuwalna.

  Psom domowym zdarza się załatwić potrzeby fizjologiczne w mieszkaniu. Wówczas warto sięgnąć po płyn neutralizujący zapach moczu psa, który jest całkowicie bezpieczny dla czworonoga. Przed użyciem specyfiku należy jednak wykonać test na niewidocznej powierzchni skórzanych mebli czy tapicerki, aby upewnić się, że zawarte w nich substancje nie zaszkodzą psu.

  Jak usunąć zapach moczu psa domowymi sposobami?

  Brzydki zapach w domu można usunąć, stosując domowe sposoby. Na nieprzyjemnie pachnące powierzchnie, np.: psie posłanie, kanapę czy dywan wystarczy wysypać sodę oczyszczoną, delikatnie rozetrzeć ją szczotką lub kuchennym zmywakiem i pozostawić na kilka godzin, a następnie dokładnie odkurzyć odkurzaczem. Soda oczyszczona jest bezpieczna dla otoczenia, a przy tym skutecznie absorbuje nieprzyjemne zapachy. Do prania brudnych koców i psich legowisk można użyć niewielkiej ilości jabłkowego octu, dodając go do proszku do prania. Ocet pomaga pozbyć się brzydkiej woni, którą przesiąknęły rzeczy regularnie używane przez zwierzę.

  Oczyszczacz powietrza do domu

  Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które zapewnia świeże i czyste powietrze w mieszkaniu. Świetnie sprawdza się w domach alergików i astmatyków oraz posiadaczy zwierząt domowych. Złuszczony naskórek czworonogów i sierść unosząca się w powietrzu powoduje nie tylko brzydki zapach, ale również nasila objawy alergii. Decydując się na urządzenie, warto wybrać model z filtrem HEPA, który skutecznie usuwa 99% mikrocząsteczek i zanieczyszczeń unoszących się powietrzu, jednocześnie dezynfekując je. Skuteczny w walce z nieprzyjemnym zapachem jest z kolei filtr z węglem aktywowanym, który dodatkowo absorbuje takie substancje, jak rakotwórczy formaldehyd, benzen i inne szkodliwe dla zdrowia związki.

  Jako pochłaniacz zapachów sprawdza się również generator ozonu. Urządzenie służy do oczyszczania i odświeżania powietrza w mieszkaniach i domach. Ozon ma wiele zastosowań. Służy np. do dezynfekcji powietrza, odzieży, skóry, klimatyzacji samochodowej i artykułów spożywczych. Ozon to silny gaz, który skutecznie neutralizuje nawet najbardziej uciążliwą woń zwierząt przez usunięcie cząsteczek zarodników i bakterii odpowiadających za brzydki zapach. Generator ozonu świetnie sprawdzi się zatem w domu, w którym mieszka pies. Z pomocą urządzenia z mieszkania usunie się również nieprzyjemny odór dymu papierosowego, zapach stęchlizny, roztocza, zarodniki grzybów czy drobnoustroje odpowiedzialne za rozwój chorób bakteryjnych i stanów zapalnych.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?

  2