Oczyszczacz powietrza sprawdzi się w pomieszczeniu, w którym przebywa świnka morska. Odchody, resztki jedzenia czy sierść może wydzielać brzydki zapach, którego można skutecznie pozbyć się za pomocą urządzenia wyposażonego w odpowiednie filtry. Przydatnym urządzeniem w domu jest również odkurzacz, zwłaszcza bezworkowy i bezprzewodowy.

Spis treści

  Świnka morska to zwierzątko, które można hodować w domowych warunkach. Zwierzę potrzebuje wygodnej klatki wyłożonej specjalną ściółką i stałego dostępu do pożywienia oraz świeżej wody. Niezależnie czy jest to świnka morska długowłosa czy bez włosów, może nieco brudzić bądź wydzielać nieprzyjemny zapach.

  Sprzątanie domu, w którym mieszka świnka morska

  Świnki morskie to zwierzęta, które trzyma się głównie w specjalnie do tego przeznaczonych klatkach. Niezależnie od rodzaju czy wielkości klatki, zwierzątko, np. podczas zabawy, może zabrudzić nie tylko jej wnętrze, ale także przestrzeń wokół niej. Nic więc dziwnego, że wokół klatki znajdują się zwykle resztki jedzenia, sierść (zwłaszcza, gdy w klatce mieszka świnka morska długowłosa) czy fragmenty wyściółki. Aby zminimalizować rozsypywanie sianka w klatce i poza nią można kupić specjalny karmnik lub paśnik, który zabezpieczy dodatkowo pokarm przed zabrudzeniem odchodami czy przemoczeniem. W klatkach sprawdzają się również stabilne drewniane stojaki na miseczki.

  Zabrudzoną przestrzeń wokół klatki najwygodniej posprzątać za pomocą odkurzacza. Do odkurzenia niewielkich zabrudzeń świetnie sprawdzi się mały odkurzacz ręczny lub bezprzewodowy. Sprzątanie domu ułatwi również klasyczny odkurzacz workowy lub wersja urządzenia, do której nie stosuje się wymiennych worków.

  Jaki odkurzacz kupić?

  Odkurzacz bezprzewodowy to połączenie nowoczesnej technologii i wygody użytkowania. Standardowe urządzenie wyposażone jest w smukłą głowicę, zaprojektowaną w taki sposób, aby swobodnie mogła dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Bezprzewodowy odkurzacz posiadający nowoczesną technologię cykloniczną zapewnia poziom separacji powietrza oraz kurzu na bardzo wysokim poziomie przy jednoczesnym zachowaniu minimalnego poziomu hałasu.

  Mały odkurzacz ręczny - sprawdzi się w każdym mieszkaniu, w którym znajduje się świnka morska. Urządzenie działa dzięki zasilaniu akumulatorów litowo-jonowych. Odkurzacz ręczny mało waży, dlatego jego używanie jest bardzo wygodne. Wybierając sprzęt dla siebie warto zwrócić uwagę, czy urządzenie posiada dodatkowy filtr kurzu oraz dyszę, która umożliwia pracę również na mokro.

  Odkurzacz workowy to jeden z najbardziej tradycyjnych modeli odkurzaczy, które wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Gdy papierowy worek zapełni się należy go wyrzucić a do odkurzacza włożyć nowy bądź skorzystać z materiałowych worków do wielokrotnego użytku.

  Odkurzacze bezworkowe - są świetnym rozwiązaniem dla alergików. Charakteryzuje je niski wskaźnik reemisji kurzu z odkurzacza do otoczenia. Zbiornik na kurz opróżnia się i czyści po każdym użyciu, przez co w urządzeniu nie gromadzą się szkodliwe bakterie, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie domowników, zwłaszcza, gdy cierpią na alergię.

  Odkurzacz z filtrem wodnym wyposażony jest w specjalny pojemnik, który przed przystąpieniem do odkurzania należy wypełnić wodą. W trakcie sprzątania przechwycone cząsteczki kurzu i innych zanieczyszczeń zatrzymują się w zbiorniku, a powietrze, jakie wydostaje się z odkurzacza na zewnątrz jest dodatkowo oczyszczone. Odkurzacz wodny może być dodatkowo wyposażony w funkcję piorącą.

  Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu?

  Brzydki zapach wydobywający się z klatki gryzonia może być uciążliwy. Aby zminimalizować nieprzyjemną woń można zastosować gotowe środki, dostępne w sklepach zoologicznych. Należą do nich, np.: neutralizator zapachów w proszku, pochłaniacz zapachów z węglem aktywowanym czy płyn enzymatyczny, który niweluje uciążliwy odór, zwłaszcza moczu.

  Wymienione wyżej środki są w stanie jedynie zminimalizować brzydkie zapachy bądź  zabezpieczyć przed rozprzestrzenianiem się ich do innych pomieszczeń. Urządzeniem, które skutecznie usunie brzydką woń jest oczyszczacz powietrza. Sprzęt nie tylko eliminuje nieprzyjemny zapach, ale umożliwi domowników oddychanie świeżym i czystym powietrzem w domu.

  Oczyszczacz powietrza - czy warto go kupić?

  Posiadając w domu zwierzątko, nawet tak małe jak świnka morska warto kupić oczyszczacz powietrza. Urządzenie umożliwia skuteczne pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z klatki pupila, który powodują najczęściej odchody, resztki jedzenia czy brudna wyściółka. Oczyszczacz jednocześnie usuwa różnego rodzaju zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu, przez co poprawia jego jakość i przyczynia się do lepszego zdrowia domowników.

  Oczyszczacz powietrza - jaki wybrać?

  • Nowoczesne oczyszczacze powietrza posiadają kilka poziomów filtracji. Każdy z nich odpowiada za usuwanie różnego rodzaju zanieczyszczeń. Pełne oczyszczanie umożliwia urządzenie wyposażone takie filtry, jak:
  • filtr wstępny, który zatrzymuje nieco większe cząsteczki zabrudzeń, takich jak: sierść, włosy,
  • filtr z aktywnym węglem odpowiedzialny za usuwanie brzydkich zapachów a także lotnych związków organicznych,
  • filtr dla alergików, który jest w stanie usunąć najdrobniejsze cząsteczki z otoczenia, np.: pyłki, kurz, zarodniki pleśni, pył zawieszony PM2,5 (obecny w smogu), wirusy, bakterie czy złuszczony naskórek zwierząt,
  • nowoczesny filtr NanoCaptur, który trwale eliminuje formaldehyd - jeden z najniebezpieczniejszych związków rakotwórczych znajdujących się w powietrzu.

  Wybierając oczyszczacz powietrza do domu warto wybrać model z funkcją pracy cichej. Wówczas urządzenie emituje dźwięk na poziomie 22 dB(A), dlatego można go komfortowo używać również nocą. Domowy oczyszczacz powietrza może posiadać również dedykowaną aplikację, która umożliwia monitorowanie pracy urządzenia i jakości powietrza, niezależnie od miejsca pobytu domownika. Przydatnym dodatkiem jest również świetlny wskaźnik, który informuje o konieczności wymiany filtrów na nowe.  

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?

  5