Komoda to mebel niezastąpiony zarówno w salonie, kuchni, jak i dziecięcym pokoju. Niestety mebel ten lubi się kurzyć, zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom i metodom sprzątania można jednak ten problem ograniczyć lub zupełnie wyeliminować.

Spis treści

  Komoda to mebel, w którym często gromadzimy wiele zbędnych przedmiotów. Od czasu do czasu w jej szufladach warto więc zrobić porządek. 

  Komoda z szufladami – dlaczego trzeba ją regularnie sprzątać?

  W komodach z szufladami bardzo chętnie chowamy wszystkie dokumenty, papiery, drobne przybory czy akcesoria, które chcemy ukryć przed widokiem gości. O ile z zewnątrz pokój może się więc wydawać idealnie uporządkowany, o tyle w środku komody może panować bałagan - i często tak bywa. Takim sytuacjom warto przeciwdziałać. Innym przypadkiem jest informacja o niezapowiedzianej wizycie, kiedy przed przybyciem gości chcemy uprzątnąć zbędne rzeczy z salonu w krótkim czasie. Na co dzień jednak warto zadbać, aby także z komodach panował porządek. Pamiętajmy, że nie są one z reguły w pełni szczelne, co oznacza,jest to idealne miejsce do gromadzenia się kurzu.. W efekcie, kiedy po dłuższym czasie otwieramy szufladę, możemy być nieprzyjemnie zaskoczeni ilością brudu, jaki się tam znajduje. Nie tylko ze względu na czystość pomieszczeń, ale i troskę o zdrowie domowników (którym nie służy przebywanie w pokoju pełnym kurzu, roztoczy i innych zanieczyszczeń) komody warto czyścić nie tylko z zewnątrz, lecz także od środka.

  Jak wyczyścić komodę?

  Niezależnie od tego, czy czyścisz komodę pod telewizor czy szafkę kuchenną w szufladami, postępowanie powinno przebiegać tak samo:

  • na początek warto wyjąć wszystko z szuflad i ułożyć znajdujące się rzeczy w jednym miejscu na podłodze,
  • wnętrze każdej szuflady w komodzie warto dokładnie odkurzyć. Pomóc może w tym np. TEFAL Air Force Flex Ultimate. To łatwy w obsłudze i wyjątkowo skuteczny odkurzacz bezprzewodowy z modułem ręcznym, który ułatwia sprzątanie szuflad. Dzięki niemu można dotrzeć do każdego zakamarka. Wytrzymała bateria litowo-jonową pozwala na 75 minut bezprzewodowej pracy - bez problemu odkurzymy więc wszystkie elementy niejednej komody. Dzięki innowacyjnej, elastycznej rurze z technologią Flex wyczyścimy także przestrzeń pod komodą, bez konieczności jej przesuwania lub schylania się,
  • wnętrze szuflad warto przetrzeć także ściereczką zwilżoną wodą z dodatkiem detergentu do mebli, który ma działanie antystatyczne i przeciwdziała osadzaniu się kurzu. Po przetarciu wnętrza mebla koniecznie należy pozostawić szuflady otwarte, tak aby wszystko dokładnie wyschło. 

  Jak uporządkować komodę pod telewizor i w kuchni?

  Komoda dziecięca, szafka pod RTV czy meble kuchenne mają dokładnie tę samą wadę – pozwalają na wkładanie do nich wszystkiego, co tylko się tam zmieści. Przy sprzątaniu komody warto więc wygospodarować dodatkowy czas na dokładne przejrzenie i segregację rzeczy znajdujących się w poszczególnych szufladach. Wówczas okaże się, że część z nich z pewnością przechowywana powinna być w innym miejscu, do którego należy je odłożyć. Spora część przedmiotów będzie się kwalifikowała do wyrzucenia – co także warto zrobić. Nauczmy się pozbywać zbędnych rzeczy. Inaczej nieustannie mierzyć się będziemy z problemem bałaganu w komodzie. Segregacja to jednak nie wszystko. Aby utrzymać porządek w szufladach, warto zadbać o różnego rodzaju organizery, pudełka czy przegródki. Tego typu akcesoria z pewnością ułatwią podzielenie rzeczy, które przechowujemy w szufladach na odpowiednie grupy. Dzięki temu w środku będzie panował porządek, a ty my nie będziemy mieli żadnych problemów ze znalezieniem tego, czego w danej chwili szukamy.

  Jak odkurzyć komodę pod telewizor z zewnątrz?

  Warto pamiętać, że komodę należy odkurzyć także z zewnątrz. Tutaj warto poświęcić na to dłuższy moment i więcej uwagi. Przede wszystkim najpierw należy odkurzyć pomieszczenie i samą komodę. Następnie przetrzeć ją wilgotną ściereczką z dodatkiem właściwego detergentu, a na koniec jeszcze raz odkurzyć pomieszczenie. Dzięki temu unikniemy błyskawicznego ponownego osadzenia się kurzu na meblu. Jeśli tylko przetrzemy mebel, część kurzu podniesie się jedynie do góry, a następnie zacznie ponownie powoli opadać na podłogę i meble. Dzięki odkurzaniu pomieszczenia przed i po przecieraniu mebli,unikniemy tego problemu, a czystość w pomieszczeniu będzie się utrzymywała dłużej. Czynności ta nie zajmie dużo więcej czasu, a jego efekty można zauważyć gołym okiem. 

  Czystość na najwyższym poziomie

  Komoda w kuchni, salonie, sypialni zawsze będzie się kurzyć. Można oczywiście temu przeciwdziałać, regularnie ją sprzątając, czyszcząc i stosując detergenty antystatyczne. Niestety, jeśli w pomieszczeniu unosi się kurz (a setki zanieczyszczeń trafiają do domu lub mieszkania razem ze świeżym powietrzem), to również komoda będzie ciągle brudna. Możemy ten problem jednak znacząco ograniczyć lub prawie zupełnie wyeliminować. Skutecznym rozwiązaniem jest zakup oczyszczacza powietrza. Jego podstawowe zadanie to zatrzymanie wewnątrz urządzenia wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, w tym tak irytującego nas na co dzień kurzu. Z Tefal Pure Air Genius możemy skutecznie zadbać o wysoki poziom czystości we wszystkich pomieszczeniach. Dzięki 4 poziomom filtracji oczyszczacz eliminuje do 100% alergenów i drobnych cząsteczek. Trwale usuwa kurz, roztocza, grzyby, bakterie, a także formaldehyd - najbardziej szkodliwe we wnętrzach zanieczyszczenie. Efektywność pracy zapewnia inteligentny czujnik, który mierzy aktualny poziom zanieczyszczeń i na tej podstawie programuje dalszą pracę. Urządzeniem można zarządzać także zdalnie, za pomocą aplikacji na smartfona. 

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?