Kwiatki z bibuły są świetną zabawą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Można z nich wykonać uroczy bukiet oraz wianek, a nawet ozdobę na studniówkę. Niestety, podczas każdej pracy technicznej powstają odpady, które należy później posprzątać. Jak usunąć resztki bibuły?

Spis treści

  Kwiaty z bibuły to doskonały pomysł na dekorację domu lub zabawę dla dzieci. Do wykonania nietuzinkowych ozdób wystarczy bibuła, nożyczki, klej i… odkurzacz! Jak posprzątać po zabawie z bibułą?

  Jak zrobić kwiaty i bukiety z bibuły?

  Kwiaty z bibuły to świetne rozwiązanie na dekorację stołu, parapetu lub okna. Szeroka gama kolorystyczna materiału umożliwia wykonanie uroczych bukietów na każdą porę roku. Można stworzyć zarówno kwiaty z bibuły do palmy wielkanocnej, jak i do weselnego wianka. Standardową, jednokolorową bibułę warto zastąpić tą z brokatem lub tęczowym wzorem, dzięki czemu kwiaty, bukiety czy wianuszki będą wyglądały nietuzinkowo. Tworzenie uroczych kwiatków to doskonała zabawa nie tylko dla dorosłych, lecz także dla dzieci. Wykonywanie bukietów z bibuły to bardzo prosty proces, który nie wymaga szczególnych umiejętności. Jak stworzyć szybkie kwiaty z bibuły? Do wykonania dowolnych kwiatuszków wystarczą:

  • bibuła,
  • wykałaczka,
  • klej,
  • nożyczki.

  Pierwszym krokiem do wykonania bukietu z bibuły jest wycięcie paska o dowolnej szerokości i długości. Jeśli zależy nam na niewielkich kwiatuszkach, to najlepszym rozwiązaniem będzie pasek o szerokości 5 cm. Z kolei duży i wyrazisty bukiet stworzymy z pasków o minimalnej szerokości 10 cm. Z jednej strony bibuły należy wyciąć dowolnie wyglądające płatki, natomiast nienaciętą częścią trzeba okleić wykałaczkę. Dla uzyskania lepszego efektu można wykonać co najmniej dwie warstwy – kwiat stanie się gęstszy i bardziej wyrazisty. Ostatnim krokiem na wykonanie małych kwiatków z bibuły jest oklejenie pozostałej części wykałaczki zieloną bibułą, do której można przykleić listki.

  Doskonałym rozwiązaniem na imprezy okolicznościowe jest wianek z kwiatów z bibuły. Do wykonania uroczego wianuszka niezbędna będzie wata służąca do stworzenia koła, metalowa obręcz lub opaska. Trzeba również przygotować kwiatki wykonane powyższą techniką, klej, taśmę dwustronną i nożyczki. Podstawę wianka można wykonać samodzielnie albo wykorzystać produkty gotowe. W przypadku pierwszego rozwiązania należy odmierzyć wokół głowy pożądaną długość waty, a następnie owinąć ją taśmą. Kolejnym krokiem jest oklejenie powstałej podstawy bibułą w dowolnym kolorze i przymocowanie jej za pomocą kleju. Ostatnie zadanie to przymocowanie dowolnej ilości kwiatków za pomocą dwustronnej taśmy. Tak powstały wianek można udekorować chwostami, brokatem, a nawet piórkami.

  Zobacz także: Jak posprzątać po dekoracjach z bibuły?

  Jaki odkurzacz wybrać do sprzątania bibuły?

  Kwiaty z bibuły to świetna ozdoba, którą wykonuje się bez większych problemów. Niestety, w trakcie zabawy powstaje wiele drobnych ścinek, które bardzo szybko rozprzestrzeniają się po pomieszczeniu. Z tego względu takie resztki należy szybko usunąć, zanim zawieruszą się w różnych zakamarkach pokoju. Ręczne rozprawianie się z bibułą może być bardzo żmudne, dlatego warto wspomóc się odpowiednim sprzętem. Mowa tu oczywiście o odpowiednim odkurzaczu, który stanowi szybkie i łatwe rozwiązanie na wszystkie zalegające ścinki. Najlepszym sposobem na usunięcie resztek bibuły jest odkurzacz z turboszczotką albo sprzęt ręczny. Odkurzacz pionowy z odczepianym modułem ręcznym to urządzenie, które usuwa odpady z dywanu, spod kanapy i trudno dostępnych miejsc.

  Odkurzacz bezprzewodowy z modułem ręcznym

  Jak już wspomniano, najlepszym sposobem na usunięcie pozostałości z bibuły jest odkurzacz pionowy z odczepianym modułem ręcznym. Odkurzacze ręczne to funkcjonalne i wygodne urządzenia, które umożliwiają czyszczenie trudno dostępnych miejsc. Za pomocą jednego przycisku otrzymujemy wygodny odkurzacz ręczny, który niezwykle skutecznie usunie bibułę z dywanu, wykładziny czy dziecięcych zabawek. Jednym z wielofunkcyjnych odkurzaczy bez kabla jest X-pert Essential marki Tefal. Model 360-TY7329WO czyści każdą powierzchnię i pracuje do 25 minut bez kabla. Kolejny odkurzacz stojący, który skutecznie posprząta pokój po dziecięcej zabawie, to Air Force 360. TY9079 marki Tefal to urządzenie przeznaczone do usuwania sierści zwierzęcej z kanap, dywanów i tapicerki samochodowej. Ten odkurzacz bez problemu poradzi sobie również ze ścinkami bibuły.

  Odkurzacz z workiem i bezworkowy

  Sprzątanie bibuły to zadanie, z którym poradzi sobie również klasyczny odkurzacz workowy lub bezworkowy. Najważniejsze jednak, aby takie urządzenie posiadało zestaw końcówek, które skutecznie usuną śmieci. Dobry odkurzacz bezworkowy czy workowy to taki, który posiada ssawkę lub turboszczotkę. Obie końcówki znajdziemy m.in. w poręcznym modelu Compact Power. TW3999 to urządzenie zaprojektowane z myślą o wymagających użytkownikach. Odkurzacz ułatwia usuwanie nawet najmniejszych zabrudzeń, a dodatkowo filtruje powietrze i usuwa z niego alergeny oraz bakterie.

  Wąską turboszczotkę oraz ssawkę teleskopową znajdziemy także w komplecie z odkurzaczem Cyclonic Facelift. Model TW7266 to sprzęt bezworkowy, którego głównym zadaniem jest usuwanie zwierzęcej sierści. Urządzenie świetnie poradzi sobie również z odpadami z bibuły, które zawieruszyły się między włosiem dywanu. Odkurzacz z turboszczotką poradzi sobie z zabrudzeniami wszelkiego rodzaju, dlatego jest niezbędny w domach zamieszkiwanych przez dzieci. Turboszczotka to dodatek kompatybilny nawet ze starszymi modelami odkurzaczy. Najważniejsze jest, aby odkurzacz miał jak najwyższą moc – wtedy turboszczotka zapewni jak najlepszą skuteczność.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?

  1