Jesienne kwiaty z papieru to nie tylko świetna zabawa, ale również ciekawa opcja na dekorację domu. Z kolorowego papieru można stworzyć kwiaty, wianuszki, zwierzęta i Halloweenowe dynie. Jak się pozbyć pozostałości po papierze?

Spis treści

  Jesienne dekoracje z papieru są świetnym rozwiązaniem na wspólną zabawę z dziećmi i doskonałą ozdobą domu. Z kolorowego papieru można wykonać nie tylko liście i zwierzątka, ale również urocze girlandy i witraże. Tylko jak skutecznie posprzątać po zabawie?

  Jesienne dekoracje z papieru − najpopularniejsze rozwiązania

  Z papieru lub bibuły możemy stworzyć niepowtarzalne i nietuzinkowe ozdoby do domu. Urocze wianuszki mogą zdobić nasze drzwi i okna, girlanda stworzona z liści to doskonałe rozwiązanie na udekorowanie balkonu, a zwierzaki z rolki papieru to świetna i niedroga zabawka dla dzieci. Jesienne dekoracje z papieru są przede wszystkim tworzone z ciepłych barw przypominających przekwitające liście dębu. Z kolorowego papieru można wykonać liski, sowy, myszy, wiewiórki, jeżyki oraz różne ptaki. Zwierzęta można wykonać zarówno w 3D, jak i w formie płaskiej. Z kolorowego papieru można również stworzyć urocze bukiety i pojedyncze kwiaty, które będą zdobić parapet lub stół. Dekoracje z papieru na jesień to również Halloweenowe dynie w formie zawieszek na gałązki lub ozdoby okiennej, a także duchy, trupie czaszki i inne dodatki związane z tą tematyką.

  Proste jesienne ozdoby z papieru − krok po kroku

  Dekoracje jesienne z papieru są bardzo proste do wykonania i nie wymagają dużych umiejętności ani zawrotnych nakładów finansowych. Do wykonania listków wystarczy skompletować:

  • papier,
  • nożyczki,
  • ołówek,
  • klej,
  • sznurek jutowy
  • bibułę.

  Z takiego kompletu można wykonać liście każdego rodzaju o dowolnym formacie. Jak zrobić jesienne liście z papieru? Wystarczy zgiąć kolorową kartkę na pół, narysować na niej kontur połowy liścia, a następnie go wyciąć i przeciąć po środku. Teraz wystarczy rozłożyć powstałego liścia i złożyć go na harmonijkę. Dolną część liścia należy związać za pomocą rulonów bibuły, a rozcięcie należy skleić. Liść umocowany na bibule jest gotowy do zawieszenia na sznurku jutowym.

  Ozdoby na jesień z papieru to nie tylko kwiaty i powstałe z nich bukiety czy wianki, ale również urocze zwierzęta, drzewa i owoce tworzone na płasko lub w wersji 3D. Do wykonania sowy z papieru wystarczy:

  • kartka papieru technicznego w kolorze brązowym,
  • papier rysunkowy biały i pomarańczowy
  • oraz marker do malowania oczu.

  Z grubego papieru technicznego należy wyciąć pasek o dowolnej wysokości, a następnie go zwinąć i skleić tak, aby powstał kształt walca. Górną część walca należy zgiąć w taki sposób, aby powstały uszy sowy, natomiast z białego papieru rysunkowego wystarczy wyciąć oczy i duże serce pełniące funkcję brzuszka. Z papieru pomarańczowego należy stworzyć kształt dzióbka oraz parę łapek. Uroczą sowę można również wykonać z rolki papieru toaletowego oklejonego uprzednio papierem samoprzylepnym. Taką sówkę można udekorować kolorową bibułą pociętą w paski lub kuleczkami konfetti.

  Zobacz także: Zabawy plastyczne dla dzieci

  Jesienne witraże z papieru

  Równie popularną ozdobą domu i szkół są jesienne witraże z papieru wykonane z ciemnego papieru technicznego i kolorowej bibuły lub kartek rysunkowych. Witraż może mieć kształt prostokąta, motyla, liścia lub serca. Jesienne witraże z papieru najlepiej wykonywać na szablonie w kolorze czarnym, dzięki czemu kolorowe wnętrze będzie się doskonale odznaczać. Jak zrobić witraż? Na ciemnej kartce należy narysować pożądany kontur, a następnie skrupulatnie wyciąć te elementy, które będą wyklejone papierem kolorowym. Kolejny etap to wycięcie papieru lub bibuły i przyklejenie kawałków do pustych miejsc. Bibuła to materiał, który w bardzo łatwy sposób może się postrzępić, dlatego warto mieć pod ręką odkurzacz, który zapobiegnie nieporządkowi w miejscu pracy. Powstały witraż wystarczy powiesić w oknie lub ozdobić go piórkami i innymi dodatkami.

  Jak posprzątać po zabawie?

  Jesienne ozdoby domowe to świetna zabawa i doskonała forma rozrywki, po której oczywiście należy posprzątać. Do tworzenia ozdób wykorzystuje się nie tylko papier, ale również piórka, bibułę, konfetti, sznurki oraz suszone liście i żołędzie. Z tego względu warto mieć pod ręką wygodny odkurzacz, który usunie wszystkie zabrudzenia, pył i kurz. Doskonale sprawdzą się odkurzacze ręczne, urządzenia bezworkowe oraz klasyczne z workiem. Jedną z najciekawszych i najbardziej praktycznych opcji jest odkurzacz bezprzewodowy z odpinanym modułem ręcznym, który może pracować do 25 minut na maksymalnym naładowaniu. Do takich urządzeń należy m.in. X-pert Essential 360 marki Tefal, który usuwa zabrudzenia z trudno dostępnych miejsc. Z usunięciem pozostałości po zabawie świetnie sobie radzi również odkurzacz cyklonowy, który jest doskonałym urządzeniem dla alergików. Odkurzacz bezworkowy neutralizuje krążące w powietrzu pyłki, zabrudzenia i kurz i nie wymaga uciążliwej zmiany worka. Do sprzątania po zabawie doskonale sprawdzi się urządzenie z dużą ilością akcesoriów, które usprawnią pracę sprzętu i zapewnią wysoką skuteczność. Takim urządzeniem jest sprzęt Silence Force 4A, który zapewnia prawie stuprocentową filtrację kurzu. Z kolei duża ilość dodatkowych końcówek sprzątających skutecznie usuwa zabrudzenia nie tylko z podłogi, ale również z dywanu i wykładziny. W domach zamieszkiwanych przez dzieci doskonale poradzi sobie również odkurzacz na wodę z funkcją prania. Takie urządzenia usuwają ścinki z papieru, ale również zbierają wodę, napoje czy farbę powstałą w trakcie zabawy. Poza tym odkurzacze na wodę cechuje wysoka moc ssania, dzięki czemu efekty sprzątania są jeszcze większe i bardziej długotrwałe. Do sprzątania drobnych ścinek przyda się również klasyczna taśma budowlana, którą wystarczy kilkakrotnie do nich przyłożyć, a także mokra ściereczka. Możliwości jest wiele, ale najważniejsza jest regularność i dokładność.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?