Poddasze, zwłaszcza z nisko schodzącymi skosami, nie jest miejscem łatwym do sprzątania. Pełno w nim zakamarków i trudno dostępnych miejsc, których oczyszczenie za pomocą tradycyjnych sprzętów domowych jest zadaniem karkołomnym. Nowoczesne odkurzacze pionowe to najlepsze rozwiązanie w tym wypadku.

Spis treści

  Poddasze użytkowe stwarza duże możliwości aranżacyjne. Można na nim urządzić dodatkowy pokój, garderobę, sypialnię czy gabinet. Warto skorzystać z tej możliwości, zwłaszcza że pomieszczenia na poddaszu mają swój wyjątkowy klimat. Dzięki nowoczesnym sprzętom, takim jak odkurzacz stojący, ręczny czy parowy zdecydowanie łatwiej jest sprzątać przestrzeń ograniczoną skosami, a także prowadzące do niej schody.

  Jak efektywnie odkurzyć na poddaszu?

  Odkurzanie na poddaszu to zadanie, które – przy użyciu zwykłego odkurzacza – wymaga niekiedy naprawdę zaawansowanej ekwilibrystyki. Pomimo dobrej woli i starań dotarcie do niektórych zakamarków jest niemożliwe bez przesuwania mebli. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza jeśli zależy nam na tym, żeby posprzątać szybko. Aby nie musieć wybierać pomiędzy dokładnością a krótkim czasem sprzątania na poddaszu, warto zaopatrzyć się w ergonomiczny odkurzacz stojący. Przewagą odkurzaczy pionowych nad tradycyjnymi jest to, że ze względu na ich kompaktowe rozmiary łatwiej jest dotrzeć za ich pomocą do trudno dostępnych miejsc. Są to urządzenia z głowicami gwarantującymi jak największą jakość odkurzania. Model Tefal Air Force Extreme 18V TY8813 został wyposażony w specjalną, trójkątną głowicę Delta z elektroszczotką. W łatwy i szybki sposób można posprzątać nim przestrzenie trudno dostępne, których na poddaszu nie brakuje. Dzięki nowoczesnej, cyklonowej technologii Air Force urządzenie zapewnia niezwykle skuteczną separację kurzu z powietrza, a tym samym znacząco podnosi skuteczność sprzątania. Z myślą o maksymalnej wygodzie został zaprojektowany nowoczesny bezprzewodowy odkurzacz akumulatorowy Tefal Cordless Handstick Dual Force™ 2 in 1. To wielofunkcyjne urządzenie, które posiada wbudowany moduł ręczny. Taka konstrukcja jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, zwłaszcza przy sprzątaniu poddasza. Mały, ręczny odkurzacz świetnie się sprawdza przy czyszczeniu trudno dostępnych kątów, mebli oraz schodów. Dokładne oczyszczenie tych miejsc zwykłym odkurzaczem jest w zasadzie niemożliwe. Dla zapewnienia jeszcze większej efektywności sprzątania szczotka w wielofunkcyjnym urządzeniu Dual Force™ 2 in 1 została zaopatrzona w podświetlenie LED. Ułatwia to skuteczne i szybkie odkurzanie w miejscach słabo widocznych. Jeśli zależy ci natomiast na urządzeniu multifunkcjonalnym, dzięki któremu można bez trudno odkurzyć każdą powierzchnię – nie tylko zakamarki na poddaszu, ale także klawiaturę komputera czy też kratkę wentylacyjną na ścianie – idealnym wyborem będzie Tefal Air Force 360 All–in–One TY9256WO. Dzięki modułowi ręcznemu, szerokiemu wyborowi akcesoriów oraz innowacyjnej ssawce Power Slim Vision umożliwiającej głębokie czyszczenie jest to jeden z najbardziej wydajnych i wygodnych odkurzaczy pionowych na rynku.

  Przeczytaj również: Jak szybko i sprawnie posprzątać piwnicę?

  Jak skutecznie umyć podłogę na poddaszu?

  Mycie podłogi to kolejne zadanie, które na poddaszu może okazać się męczące. Skosy znacząco utrudniają dostęp do powierzchni znajdującej się przy ścianie. Dlatego też sprzątanie na poddaszu to zdecydowanie jedna z najmniej lubianych prac domowych. Aby ułatwić i uprzyjemnić sobie to zadanie, warto sięgnąć po rozwiązania, które podsuwa nam nowoczesna technologia. Jednym z nich jest odkurzacz parowy Clean & Steam, który jednocześnie odkurza i myje podłogi za pomocą gorącej pary. W ten sposób nie tylko efektywnie posprzątamy podłogę, ale także – bez konieczności używania chemicznych detergentów – pozbędziemy się aż do 99% zarazków. Progresywna technika jest gwarancją wysokiego poziomu filtracji kurzu z powietrza. Wszystko to sprawia, że to doskonały odkurzacz dla alergika oraz osób o obniżonej odporności. Jego użytkowanie jest bardzo proste – ergonomiczny uchwyt ułatwia manewrowanie, a dysza myjąca została zaprojektowana w taki sposób, aby można jej było używać jak zwykłego odkurzacza. Odkurzacz z funkcją mycia zdecydowanie usprawnia sprzątanie – nie tylko na poddaszu.

  Zadbaj o czystość powietrza na swoim poddaszu

  Na poddaszach bardzo często urządza się sypialnie. To praktyczne rozwiązanie, które pozwala na odseparowanie takiego pokoju od reszty mieszkania. Niestety jakość powietrza najczęściej jest najgorsza właśnie na górze, ponieważ przedostają się tam wszystkie zanieczyszczenia. To z kolei nie sprzyja zdrowemu wypoczynkowi i snu. Regularne sprzątanie ułatwia pozbycie się bakterii z podłóg i mebli. Wpływa to dodatnio na jakość powietrza, ale nie eliminuje z niego wszystkich zarazków. Pomocny może okazać się natomiast domowy oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA Tefal PU4015. To model bardzo wydajny, obejmujący swoim zasięgiem do 35 m2, a przy tym niezwykle cichy – emituje dźwięk nieprzekraczający 45 dB, a zatem nie zakłóca spokojnego snu. Urządzenie ma 4 różne filtry: wstępny, z aktywnym węglem, HEPA, NanoCaptur oraz funkcję jonizacji powietrza. Eliminuje do 99,97% zanieczyszczeń. Dobry oczyszczacz powietrza jest gwarancją świeżego zapachu w domu.

  Poddasze użytkowe jest często stosowanym rozwiązaniem we współczesnym budownictwie. Można w ten sposób zyskać dodatkową przestrzeń. Jej sprzątanie jest dużo łatwiejsze dzięki nowoczesnym urządzeniom.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?