Toaletka do sypialni to mebel, który ułatwia zachowanie porządku i odpowiednie przechowywanie kosmetyków do makijażu i pielęgnacji. Aby wyglądała schludnie, a przy tym była higieniczna, należy odpowiednio dbać o jej czystość. Warto regularnie sprzątać toaletkę i porządkować znajdujące się na niej przedmioty.

Spis treści

  Toaletki do sypialni to popularne meble, które lubi większość kobiet. Rano bywają pomocne podczas robienia perfekcyjnego makijażu, natomiast wieczorem można wykonać przy nich zabiegi pielęgnacyjne. Przechowuje się na nich kosmetyki, dlatego są bardzo praktyczne i użyteczne. Oprócz tego zadbana toaletka w sypialni może być prawdziwą ozdobą pomieszczenia. Dlatego też należy właściwie dbać o jej czystość.

  Toaletka do sypialni – jaki model wybrać?

  W sklepach dostępne są różne toaletki na kosmetyki. Wybierając konkretny mebel, warto kierować się własnymi preferencjami. Jeśli chodzi o styl i kolorystykę, najlepiej dostosować go do charakteru wnętrza sypialni. Choć klasyczne rozwiązania to toaletki brązowe lub białe, można też znaleźć m.in. srebrne lub złote warianty. Najbardziej uniwersalny będzie odpowiednio duży mebel z wieloma półkami i szufladami, ponieważ ułatwia to segregowanie kosmetyków. Dobrze również, aby miał lustro. W sytuacji, gdy pomieszczenie jest niewielkie, sprawdzi się mała toaletka do sypialni o bardzo minimalistycznym designie. W takim przypadku wystarczy postawić na niej organizery, które będą pełniły funkcję schowków na różne przedmioty.

  Toaletki na kosmetyki – jak prawidłowo je sprzątać?

  Sypialnia z toaletką może prezentować się bardzo stylowo, pod warunkiem, że odpowiednio dba się o czystość takiego mebla. Powinno się przede wszystkim regularnie go sprzątać. Podczas generalnych porządków najpierw należy opróżnić wszystkie schowki. Po wyjęciu kosmetyków najlepiej od razu poukładać je gdzieś z boku kategoriami – na jednej kupce umieścić pomadki do ust, na innej pudry itd. Ułatwi to późniejszą segregację.

  Następnie należy przejść do sprzątania toaletki na kosmetyki. Niestety, zwłaszcza białe meble mają tendencję do zbierania kurzu i innych zabrudzeń – nie tylko na blacie, lecz także w szufladach i innych zakamarkach. Trzeba więc dokładnie je odkurzyć. Na początek można przetrzeć toaletkę kosmetyczną specjalną ściereczką antystatyczna, która dobrze zbiera drobne zanieczyszczenia. Jeśli w jakiejś szufladzie lub innym schowku rozsypał się, puder lub sypki cień do powiek, w usunięciu pyłków pomoże prosty trik. Wystarczy owinąć palec taśmą klejącą i pozbierać nim małe drobinki. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie sprawdzonego odkurzacza. Odpowiednie do tego będzie bezprzewodowy odkurzacz Tefal Air Force 360 Flex Ultimate. Ma ono moc aż 180 Air Wattów i trzy tryby mocy, dlatego świetnie usuwa wszelkie zabrudzenia. Pomaga w tym również funkcja odkurzacza ręcznego i zestaw zintegrowanych szczotek Easy Brush, które docierają nawet do małych zakamarków mebla. Odkurzacz zapewnia przy tym filtrację kurzu na poziomie 99,9%, dlatego pozwala na skuteczne pozbycie się wszystkich zanieczyszczeń.

  Po odkurzaniu warto przetrzeć mebel na mokro. Toaletki drewniane do sypialni mogą wymagać zastosowania specjalnego środka czyszczącego przeznaczonego do tego typu powierzchni. Wystarczy nałożyć preparat na miękką szmatkę i dokładnie umyć wszystkie zakamarki mebla. Toaletka do sypialni wykonana z metalu może być przetarta ściereczką zwilżoną w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Jeżeli mebel ma lustro, również należy umyć ten element – w tym przypadku sprawdzi się klasyczny płyn do szyb.

  Toaletki do sypialni – jak usunąć plamy po kosmetykach z tego typu mebli?

  Toaletki dla kobiet to przede wszystkim miejsca do wykonywania makijażu. Z tego względu mogą powstawać na nich plamy po kosmetykach. W przypadku tego typu zabrudzeń powinno się działać szybko, zanim zdążą zaschnąć. Płynne produkty z łatwością można usunąć przy pomocy zwykłego ręcznika papierowego – należy położyć go na plamie, poczekać, aż rozlany kosmetyk w niego wsiąknie, a następnie przetrzeć mebel. Jeśli zaś chodzi o gęstsze produkty, czasami warto pomóc sobie ostrym przedmiotem (np. nożem) i zeskrobać je z powierzchni toaletki. Trzeba jednak pamiętać, aby robić to bardzo delikatnie.

  Jeśli takie zabiegi nie pomogły i toaletka w sypialni dalej ma zabrudzenia, należy sięgnąć po specjalne środki czyszczące. W usunięciu plam pomoże np. wilgotna szmatka z dodatkiem mleczka do mebli lub płynu do mycia szyb. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie kosmetyku do demakijażu, np. płynu micelarnego.

  Toaletka w sypialni – jak uporządkować znajdujące się w niej kosmetyki?

  Po wyczyszczeniu toaletki sypialnianej pora na ponowne poukładanie w niej kosmetyków. Wcześniej jednak warto zrobić ich przegląd. W tym celu należy sprawdzić daty ważności konkretnych produktów i ich ogólny stan. Jeśli są przeterminowane albo mają dziwny wygląd czy konsystencję, najlepiej od razu je wyrzucić.

  Przed włożeniem pozostałych kosmetyków do toaletki w sypialni, dobrze również wyczyścić poszczególne produkty. Jeśli mają plastikowe opakowania, wystarczy przetrzeć je nawilżanymi chusteczkami. Dobrze sprawdzi się też wacik zwilżony płynem micelarnym lub preparatem na bazie alkoholu. W przypadku opakowań pokrytych materiałem, np. welurem, drobne paproszki można usunąć przy pomocy rolki do ubrań, specjalnej rękawicy do demakijażu lub szmatki z mikrofibry.

  Na koniec pozostaje odpowiednio posegregować kosmetyki. Wnętrze mebla najlepiej podzielić na konkretne strefy i poukładać w nich przedmioty kategoriami – w jednej szufladzie umieścić produkty do oczu, w drugiej do twarzy, w trzeciej do ust itd. Dzięki temu o wiele łatwiej zachować porządek. Tak wyczyszczona i uporządkowana toaletka w sypialni na pewno będzie wyglądać schludnie i estetycznie.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?