Odkurzacz do samochodu to bardzo dobre rozwiązanie. Umożliwia pozbycie się zanieczyszczeń w dowolnym momencie. Wyróżnia się trzy rodzaje takich sprzętów. Który z nich jest najlepszy?

Spis treści

  Wyróżnia się bezprzewodowy odkurzacz samochodowy, klasyczny na gniazdko oraz zapalniczkę. Każdy ze sprzętów cieszy się podobnym zainteresowaniem ze strony kupujących. Który odkurzacz wybrać do małego, a który do większego auta?

  Odkurzacz samochodowy

  Częste użytkowanie samochodu lub nieprzykładanie wagi do porządku sprawia, że jego wnętrze ulega zabrudzeniu. Do obecności plam na fotelach przyczyniają się też rozbrykane dzieci, a nawet czworonożny przyjaciel, który wskoczył do auta prosto ze spaceru. Z tego względu warto zaopatrzyć się w odkurzacz samochodowy, który pomoże w utrzymaniu porządku w aucie. Niektóre modele są na tyle wygodne i niewielkie, że mogą być stałym wyposażeniem nawet małych pojazdów.

  Wyróżnia się różne rodzaje takich urządzeń. Istnieją odkurzacze akumulatorowe, na prąd z zapalniczki oraz prąd z gniazdka. Niektórzy twierdzą, że taki sprzęt to zachcianka, inni, że konieczność. Sprawa zakupu dodatkowego urządzenia jest kwestią indywidualną, aczkolwiek ułatwia życie. Odkurzacz, zwłaszcza bezprzewodowy, sprawdzi się w wielu sytuacjach i przyda szczególnie osobom, które nie posiadają garażu. Co więcej, niektóre bezprzewodowe odkurzacze samochodowe mają funkcję mycia, dzięki czemu fotele czy podsufitka będą zawsze czyste.

  Akumulatorowe odkurzacze samochodowe

  Najpopularniejsze rozwiązania do czyszczenia pojazdów to bezprzewodowe odkurzacze samochodowe. Wyróżnia je wygoda użytkowania i zwykle brak konieczności kupowania worków. Takie odkurzacze są lekkie i pozwalają na dużą mobilność. Poza tym brak kabla sprawia, że auto można sprzątać z dowolnego miejsca. Zakup bezprzewodowego odkurzacza jest dobrym pomysłem nie tylko do sprzątania samochodu, ale też domu. Takie urządzenie sprawdza się do czyszczenia sof, łóżek, a nawet ścian. Należy pamiętać, że bezprzewodowy odkurzacz samochodowy wymaga systematycznego ładowania. Niestety produkty przeznaczone typowo do aut cechuje krótki czas działania, wynoszący od kilku do kilkunastu minut. Z tego względu warto przyjrzeć się odkurzaczom bezprzewodowym pionowym, które posiadają odłączany odkurzacz ręczny. Czas pracy takich sprzętów jest dłuższy – wynosi od 30 do 60 minut, natomiast czas ładowania to maksymalnie 3 godziny. Odkurzacze bezworkowe wprowadzają kurz w ruch, a następnie gromadzą zanieczyszczenia w specjalnym pojemniku. Miejsce zbierania się nieczystości należy regularnie opróźniać i od czasu do czasu myć. Poza tym odkurzacze bezworkowe są wyposażone w filtry, które oczyszczają powietrze i sprawiają, że jest ono wolne od alergenów. Sprzątanie samochodu odkurzaczem na akumulator lub baterie jest sprawne i szybkie. Tryb automatyczny dostępny w wielu takich urządzeniach sprawia, że odkurzacz reguluje siłę ssania zależnie od ilości kurzu.

  Odkurzacz samochodowy na zapalniczkę

  Przenośne odkurzacze samochodowe to nie tylko modele bezprzewodowe. Dostępne są również opcje na prąd z zapalniczki lub prąd z gniazdka. Tak liczne rozwiązania sprawiają, że każdy użytkownik dopasuje sprzęt do swoich wymagań. Odkurzacz samochodowy pod zapalniczkę to jeden z popularniejszych rozwiązań do czyszczenia aut. Niestety taki sposób odkurzania samochodu wiąże się z plączącym się kablem i koniecznością uruchamiania pojazdu, a zatem czerpania mocy akumulatora. Decydując się na odkurzacz na zapalniczkę, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość samochodu i długość kabla. Zbyt krótki kabel sprawi, że praca z urządzeniem będzie frustrująca i po prostu dłuższa. Wybierając odkurzacz samochodowy, należy pamiętać o tym, że im większa moc, tym lepsza i efektywniejsza praca. Odkurzacz samochodowy na zapalniczkę należy wybrać tak, aby jego moc nie była większa od mocy gniazda zapalniczki. W innym wypadku może dojść do uszkodzenia instalacji samochodu.

  Odkurzacz do samochodu na gniazdko

  Istnieje również możliwość kupna odkurzacza samochodowego na gniazdko. Ten rodzaj urządzenia sprawdza się u właścicieli domów jednorodzinnych lub garaży z możliwością podpięcia odkurzacza do gniazdka. Z zakupu dodatkowego, klasycznego odkurzacza korzystają nieliczni. Wystarczający będzie odkurzacz domowy, który posiada długi kabel, bardzo dobrą moc i nielimitowany czas działania.

   

  Zobacz także: Jakie są zalety odkurzaczy automatycznych.

   

  Jaki odkurzacz samochodowy wybrać?

  Dobór odkurzacza samochodowego jest kwestią indywidualną. Jedni decydują się na korzystanie ze sprzętu domowego, inni preferują wersję bez kabla. Odkurzacz samochodowy na baterie to szczególnie dobre rozwiązanie do małych samochodów i czyszczenia niewielkich zabrudzeń. Należy pamiętać o tym, że takie odkurzacze wymagają regularnego ładowania, a czas pracy nie przekracza zwykle kilkunastu lub kilkudziesięciu minut w zależności od modelu. Z tego względu wiele osób decyduje się na odkurzacz bezprzewodowy pionowy z funkcją oddzielnej rączki. W trakcie zakupu należy wziąć pod uwagę jego moc i czas działania. Równie dobrym rozwiązaniem jest odkurzacz na zapalniczkę, który powinien mieć długi kabel dopasowany do rozmiaru auta oraz wysoką moc, jednak nie większą od mocy gniazdka zapalniczki. W trakcie zakupu odkurzacza bezprzewodowego (lub tego z kablem) warto zwrócić uwagę na kilka czynników decydujących o jego jakości. Istotną kwestią jest zatem jakość wykonania sprzętu – dzięki temu mamy pewność, że nie ulegnie on szybkiemu zniszczeniu. Kiepską klasę odkurzacza poznamy m.in. po rażąco niskiej cenie. Poza tym warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje sprzętu, czyli wymienne końcówki, filtr i możliwość czyszczenia na mokro. Ręczny odkurzacz samochodowy to świetne, przenośne urządzenie, które sprawdzi się w przypadku niewielkich zabrudzeń i małych samochodów. Sprzęt klasyczny to rozwiązanie do dużych aut. Odkurzacze na gniazdko wyróżnia większa moc, ale i spory rozmiar, przez co manewrowanie nimi jest trudniejsze i mniej komfortowe.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?

  2