Odkurzacz z mopem to jeden z tych sprzętów, który znacznie przyspiesza proces sprzątania. Możliwość jednoczesnego odkurzania i mycia pozwala dokładnie odświeżyć podłogi i usunąć z nich zaschnięte plamy. Nowoczesne bezprzewodowe odkurzacze wyposażone w nakładkę z wodą to hit ostatnich miesięcy.

Spis treści

  Odkurzacz z mopem to sposób na szybkie i efektywne sprzątanie oraz przywrócenie podłogom blasku. Zanieczyszczenia, kurz i pył są skutecznie usuwane z pomieszczeń, a powierzchnie lśnią czystością, niezależnie od tego, czy ma się w domu podłogi drewniane, panele czy płytki.

  Jak działa odkurzacz z mopem?

  Odkurzacz z mopem to jedno z tych rozwiązań, które podbiło serca gospodyń domowych. Łączy on w sobie dwie funkcje. Z jednej strony dokładnie zbiera wszystkie zanieczyszczenia, kurz oraz pył tak, jak robi to każdy odkurzacz. Z drugiej, wyposażony jest w specjalną szczotkę z mikrofibry lub nakładkę z wodą, która umożliwia czyszczenie podłóg na mokro. Dzięki temu można pożegnać mop z wiadrem, a odkurzacz i ścierkę do podłogi zastąpić jednym efektywnym urządzeniem.

  Odkurzacz z funkcją mycia najczęściej wyposażony jest w dwa zbiorniki – na brudną i czystą wodę, przy czym ten pierwszy pełni również funkcję filtra. To pozwala na sprawne odkurzanie podłóg, a jednocześnie gwarantuje, że nie pozostaną na nich żadne smugi.

  Obecnie coraz popularniejszym rozwiązaniem, stosowanym przede wszystkim w bezworkowych odkurzaczach bezprzewodowych, jest system czyszczenia na mokro za pomocą specjalnej nakładki z wodą, która jest montowana do szczotki. Dzięki temu możliwe jest sprzątanie wilgotnych zabrudzeń. W samym sprzęcie jednak nie gromadzi się woda, a środowisko do rozwoju zanieczyszczeń wewnątrz urządzenia zostaje ograniczone do minimum. Dzięki tego typu patentom nie ma również konieczności przełączania odkurzacza na specjalny program do mycia podłóg, odbywa się ono bowiem właściwie wraz z odkurzaniem.

  Odkurzacz z funkcją mycia podłóg – czy warto w niego zainwestować?

  Mopy do mycia podłóg połączone z tradycyjnymi odkurzaczami to urządzenia, które pozwalają na szybkie i efektywne sprzątanie różnych powierzchni. Od klasycznych, drewnianych podłóg przez panele aż do różnego rodzaju płytek. Mają one kontakt jedynie z czystą wodą, co gwarantuje, że na sprzątanym podłożu nie pojawiają się smugi. 

  Filtry stosowane w tego typu odkurzaczach są hipoalergiczne, wyłapują najmniejsze nawet zanieczyszczenia. Taki sprzęt łatwo jest też utrzymać w czystości i konserwować. Umiejscowienie nakładki z wodą przy samej szczotce ogranicza dostęp wody do pozostałych części urządzenia, co przekłada się na jego niską awaryjność. Łatwa wymiana filtrów, bezproblemowe czyszczenie nakładki oraz pranie ścierek z mikrofibry – wszystko to pozwala utrzymać sprzęt w nienagannej czystości.

  Odkurzacz myjący do podłóg z filtrem HEPA to z pewnością dobre rozwiązanie również dla alergików. Mop do paneli, który montowany jest przy szczotce, pozwala odświeżyć powierzchnię, natomiast filtr gwarantuje wyłapywanie z powietrza nawet najmniejszych zanieczyszczeń i pyłków, które wywołują reakcje alergiczne

  Co ważne, w nowocześnie zaprojektowanych, często bardzo higienicznych, odkurzaczach opróżnianie zbiornika można wykonać właściwie jednym ruchem. Czyszczenie pojemnika na kurz bez konieczności dotykania zabrudzeń to cenne rozwiązanie dla alergików (i nie tylko).

  Jak wybierać odkurzacz z mopem?

  Odkurzacz i mop w jednym to świetne rozwiązanie, które pozwala ograniczyć liczbę sprzętów i sprawia, że dom lśni czystością. Wybierając konkretny model, warto jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy. 

  Obecnie odkurzacze wielofunkcyjne wyposaża się w nakładkę umożliwiającą sprzątanie na mokro. Warto więc szukać tego typu rozwiązań, które pozwolą czyścić różne typy powierzchni bez konieczności zmiany szczotki. Ważne jest również to, czy mop automatyczny sprawdza się na każdym typie nawierzchni (drewno, panele, linoleum, płytki). Należy upewnić się, że inteligentne systemy dozowania pary nie zniszczą drewna lub płytek. Warto zapytać producenta lub sprzedawcę o czujniki ilości wody, które będą gwarantowały, że urządzenie będzie efektywne na każdym typie powierzchni – zarówno na wymagających płytkach w kuchni, jak i delikatny panelach w sypialni. Podłoga po odkurzaniu właściwie natychmiast powinna być sucha.

  Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście odkurzacz bezprzewodowy, ponieważ pozwala on swobodnie poruszać się po całym mieszkaniu. Wybierając tego typu urządzenie, koniecznie natomiast trzeba sprawdzić czas jego pracy (na maksymalnej mocy) bez ładowania i czas konieczny do pełnego naładowania sprzętu. 

  Jaki odkurzacz myjący podłogi wybrać?

  Odkurzacz wielofunkcyjny z dodatkowym trybem sprzątania na mokro to jeden z produktów, który cieszy się ogromną popularnością. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że na rynku dostępnych jest co najmniej kilka typów takich odkurzaczy. Podstawowe rozwiązanie to odkurzacz myjący podłogi z pojemnikiem na wodę. Kolejne to odkurzacz pionowy (najczęściej już bezprzewodowy) ze specjalną nakładką na szczotkę umożliwiającą sprzątanie na mokro. Dodatkowo bardzo często tego typu urządzenia wyposażone są w odkurzacz ręczny, co pozwala na sprzątanie trudno dostępnych miejsc. Na rynku można znaleźć także roboty, czyli odkurzacze samojezdne pracujące w dwóch trybach: na sucho i mokro. Najnowsze modele radzą sobie doskonale zarówno na panelach, twardych drewnianych podłogach, jak i na płytkach kuchennych. 

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?

  4