Regularne sprzątanie pokoju dziecięcego to gwarancja na to, że w powietrzu nie zgromadzą się alergeny, kurz i roztocza. Oczyszczacz powietrza sprawi, że pokoik będzie wolny od kurzu i smogu, natomiast dobry odkurzacz usunie zabrudzenia i...pozbędzie się z dywanu plam! Jakie sprzęty warto posiadać?

Spis treści

  Pokój dziecka należy regularnie sprzątać, a ubranka i zabawki oczyszczać oraz dezynfekować. Jaki odkurzacz najlepiej poradzi sobie z kurzem i szybko posprząta pokój dziecka?

  Jak dbać o pokój dziecka?

  Pokój dziecięcy nie powinien być sterylny, ale należy go regularnie sprzątać i oczyszczać z kurzu i alergenów. Bardzo istotne jest także regularne wietrzenie pomieszczenia oraz wymiana pościeli, zasłon i firanek. Ubranka dziecięce, zabawki oraz pozostałe tkaniny należy systematycznie prać i prasować, dzięki czemu pozbędziemy się alergizujących zanieczyszczeń powodujących katar, kaszel i ból oczu. Tkaniny warto oczyszczać urządzeniem na parę, dzięki czemu pozbędziemy się do 99,99% bakterii i przykrych zapachów. Należy również pamiętać o tym, aby nie stosować nieodpowiednich środków czyszczących, które mogą podrażniać układ oddechowy dziecka. Należy zrezygnować z detergentów o gryzącym zapachu oraz środków perfumowanych, które mogą przyczynić się do rozwoju alergii. Poza tym pokój dla dziecka nie powinien zawierać duszących odświeżaczy powietrza i innych tego typu rozpylaczy.

  W pokoiku dla dziecka nie należy również gromadzić dużej ilości zabawek i innych gadżetów, ponieważ zbiera się na nich kurz, co prowadzi do rozwoju alergii. Należy również pamiętać o regularnym wyparzaniu i myciu zabawek gumowych, które towarzyszą dziecku w trakcie ząbkowania. Dzięki regularnemu sprzątaniu pokoju dziecięcego unikniemy rozwoju alergii i chorób oraz sprawimy, że dziecko będzie bezpieczne.

  Zobacz także: Jak posprzątać dziecięcą bawialnię?

  Jaki odkurzacz kupić?

  Oprócz regularnego wietrzenia i usuwania kurzu z mebli warto również zaopatrzyć się w odpowiedni odkurzacz, który zapewni jeszcze lepszą skuteczność w trakcie sprzątania. Do naszej dyspozycji pozostają m.in.:

  • klasyczne odkurzacze z workiem,
  • urządzenia bezworkowe,
  • odkurzacze wodne
  • oraz sprzęty bezprzewodowe z modułem ręcznym.

  Podczas wyboru odkurzacza należy się kierować parametrami, jakie oferuje dane urządzenie oraz dodatkowymi funkcjami i akcesoriami. Każdy z tych sprzętów doskonale spełnia swoją funkcję i zapewnia wysoki porządek w pokoju dziecięcym, dlatego wybór nie jest łatwy. Niektóre z nich pracują wyjątkowo cicho, inne sprzątają mieszkanie od podłogi do samego sufitu, a kolejne usuwają blisko 100% zanieczyszczeń z powietrza. Na rynku AGD dostępne są również sprzęty, które nie tylko odkurzą każdą powierzchnię, ale dodatkowo ją umyją. Odkurzacz z funkcją mycia oczyszcza powietrze i zachowuje czystość pokoju na dłużej.

  Jak walczyć z kurzem?

  Oprócz skutecznego odkurzacza, regularnego czyszczenia mebli oraz cyklicznego prania tekstyliów, w pokoju dziecięcym warto zamontować oczyszczacz powietrza. Jest to niezwykle przydatne urządzenie, które usuwa z powietrza kurz, smog, alergeny, a także nieprzyjemne zapachy. Nowoczesne oczyszczacze powietrza pełnią również funkcję jonizatora, a dodatkowo nawilżają otoczenie, w którym się znajdują, dzięki czemu zmniejszają ryzyko zachorowań u dziecka i całej rodziny. Należy jednak pamiętać o regularnym oczyszczaniu filtrów, dzięki czemu urządzenie będzie skuteczne i funkcjonalne. Warto zaopatrzyć się w sprzęt, który usuwa blisko 100% zanieczyszczeń z powietrza i nie pracuje głośno, co jest szczególnie ważną cechą w pokoju dziecięcym. Urządzeniem pracującym na poziomie 22 dB(A) jest m.in. produkt Intense Pure Air marki Tefal, który posiada wysoce skuteczny filtr wstępny, filtr HEPA, Active Carbon oraz NanoCaptur. Każdy z nich odpowiada za usuwanie i wychwytywanie z powietrza niewidocznych gołym okiem cząsteczek.

  Zobacz także: Jak pozbyć się kurzu?

  Cichy odkurzacz

  Niekiedy jedyna opcja na odkurzanie pokoju to pora snu naszej pociechy. W takiej sytuacji niezbędny jest cichy odkurzacz, którego poziom natężenia dźwięku waha się między 60, a 66 dB(A). Jednym z takich urządzeń jest supercichy i energooszczędny odkurzacz workowy TW6477 marki Tefal. Urządzenie cechuje się wysoką skutecznością, funkcjonalnymi akcesoriami oraz najlepszą filtracją kurzu. Co więcej, filtr modelu TW6477 wystarczy na pełen okres użytkowania sprzętu. Oprócz urządzeń workowych warto przyjrzeć się również odkurzaczom bezworkowym. Jednym z najcichszych sprzętów cyklonowych jest model TW7647, który zapewnia użytkownikowi bardzo wysoką skuteczność zbierania kurzu nie tylko z powierzchni podłogi, ale również dywanu czy wykładziny. Model Silence Force Cyclonic marki Tefal usuwa blisko 100% kurzu, pracuje z głośnością 67 dB i posiada energooszczędny silnik.

  Skuteczny odkurzacz do pokoju dziecięcego

  Odkurzacz bezworkowy i workowy to jedne z najpopularniejszych urządzeń domowych. Obecnie rośnie zainteresowanie odkurzaczami pionowymi z odpinanym modułem ręcznym. Te urządzenia są nie tylko funkcjonalne, ale również lekkie i kompaktowe. Sprawdzą się szczególnie tam, gdzie ogranicza nas miejsce na przechowywanie sprzętów. W przypadku odkurzaczy ręcznych warto zdecydować się na model X-pert Essential 360, który nie tylko wyczyści pokój dziecięcy od podłogi aż po sam sufit, ale również pracuje bezprzewodowo przez około 25 minut! Poza tym TY7329WO posiada oświetlenie LED, dzięki czemu skutecznie posprzątamy każdy kąt pokoju dziecka. Równie skuteczne i bardzo funkcjonalne urządzenia sprzątające to odkurzacze piorące. Dzięki funkcji prania dywanów i wykładzin można usunąć zabrudzenia z jedzenia i napojów, a dodatkowo wyczyścić tapicerowane mebelki oraz łóżeczko. Poza tym odkurzacz z filtrem wodnym oczyszcza powietrze i zapewnia skuteczność na dłużej.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?