Regularne sprzątanie posłania dla psów jest bardzo istotne dla zdrowia pupila i pozostałych mieszkańców domu. Z tego względu dobry odkurzacz do sierści będzie niezbędny. W jaki sprzęt warto zainwestować?

Spis treści

  Posłania dla psów, podłoga czy meble to miejsca, w których gromadzi się duża ilość sierści. Do jej usunięcia może służyć gąbka, taśma lub odkurzacz. Ostatnie rozwiązanie jest najskuteczniejsze i najszybsze. Jaki odkurzacz do sierści psa będzie najlepszy?

  Leżanka dla psa siedliskiem sierści i naskórka

  Posłanie dla psa jest jego strefą relaksu i zabaw oraz niestety miejscem, w którym gromadzi się duża ilość sierści i naskórka zwierzęcia. Regularne sprzątanie domu i miejsca, w którym śpi nasz pupil, jest niezwykle ważne dla jego zdrowia. Istnieją różne metody na usunięcie sierści zwierzaka z różnych powierzchni. Do czyszczenia psiej sierści może służyć:

  • gumowa miotła,
  • szczotka ryżowa,
  • rolka z taśmą samoprzylepną,
  • gumowa rękawica i woda
  • oraz oczywiście odpowiednia końcówka odkurzacza.

  Oprócz powyższych sposobów można zastosować stalowe grzebienie, gumowe zgrzebło lub szczotkę oraz silną taśmę malarską. Ostatnia metoda efektywnie przykleja sierść do swojej powierzchni, ale niestety takie rozwiązanie nie jest zbyt wydajne. Z tego względu najlepiej zdecydować się na usuwanie sierści za pomocą odkurzacza. Odpowiednia szczotka do odkurzania sierści zwierząt potrafi ją zebrać z różnych materiałów i robi to naprawdę szybko. Używając właściwej końcówki, oszczędzamy bardzo dużo czasu. Do usuwania sierści z różnych materiałów i powierzchni mogą służyć standardowe odkurzacze workowe, ale również sprzęty bez worka i urządzenia bezprzewodowe. Ważne jest, żeby takie sprzęty posiadały dodatkowe końcówki, które zapewnią perfekcyjne i skuteczne rezultaty.

  Odkurzacz workowy z zestawem końcówkami

  Psie posłania można sprzątać klasycznym odkurzaczem z workiem, o ile posiada odpowiedni zestaw szczotek. Doskonałym rozwiązaniem będzie zestaw ZR001120 Tefal, który jest kompatybilny z wszystkimi odkurzaczami workowymi i bezworkowymi marki o średnicy rury od 32 do 35 mm. Zestaw zawiera m.in.:

  • szczotkę maksi turbo do dywanów i wykładzin,
  • ssawkę meblową do delikatnych powierzchni
  • oraz szczotkę mini turbo do tapicerek.

  Co ciekawe, taki zestaw zapewni skuteczne sprzątanie całego domu, a nie tylko leżanki psa. Turboszczotka do usuwania sierści efektywnie zbiera silnie trzymającą się leżanki sierść i jest przeznaczona zarówno do sprzątania włosia długiego, jak i krótkiego. Taka szczotka jest dobrym rozwiązaniem na posłanie dla dużego psa i tego mniejszego. Model, który posiada tego typu udogodnienia to X-trem Power™ TW6885 od Tefal, który ma wysoką efektywność energetyczną i najniższą reemisję kurzu. Urządzenie jest bardzo wygodne w użytkowaniu, a worek gromadzi nawet 4,5 litra zabrudzeń. Co więcej, X-trem został zaprojektowany specjalnie z myślą o właścicielach zwierząt.

  Odkurzacz do sierści bez worka – jaki model wybrać?

  Kolejny skuteczny odkurzacz do sierści zwierząt to bezworkowy model Xtrem Power TW6993 z turboszczotką mini i maxi. Model posiada akcesoria służące do sprzątania zwierzęcej sierści, a usuwanie jej jest niezwykle łatwe. Poza tym Xtrem jest przyjazny dla alergików, ponieważ skutecznie filtruje kurz. W modelu TW6993 klasyczny worek zastąpiono specjalnym pojemnikiem, który umożliwia bardzo szybkie pozbywanie się brudu. To nowoczesne rozwiązanie sprawia, że alergizująca sierść zwierzęcia nie pozostaje w zbiorniku oraz nie wydobywa się z odkurzacza w trakcie sprzątania. Z takiego rozwiązania powinni korzystać przede wszystkim alergicy, dla których odkurzacze workowe pogłębiają problemy zdrowotne.

  Kolejny odkurzacz bezworkowy do sierści zwierzęcej to Xtrem Power TW6984, który:

  • może się pochwalić wysoką efektywnością 4A,
  • posiada zbiornik o pojemności 2,5 litra,
  • ma bardzo dużą skuteczność,
  • posiada turboszczotkę, która skutecznie usuwa sierść
  • oraz zapewnia bardzo dobrą filtrację kurzu.

  Lekki i bezprzewodowy odkurzacz do sierści

  Odkurzacz do sierści psa wcale nie musi być ciężki i toporny. Sierść zwierzęcą usunie również sprzęt bezprzewodowy z odczepianym modułem ręcznym, który posprząta każdą powierzchnię. Odkurzacz, który dobrze zbiera sierść to przykładowo model X-PERT ESSENTIAL 360 TY7329WO marki Tefal. Perfekcyjny porządek na różnych powierzchniach zapewni także odkurzacz ręczny do sierści Air Force 360 TY9079, który posiada wydajną mini elektroszczotkę. Model TY9079 doskonale czyści dywany, tapicerkę samochodową oraz sofy i posłania.

  Jak czyścić nietypowe posłania dla psa?

  Posłanie dla szczeniaka i starszego psa może być wykonane z niestandardowego materiału. Niektóre maty i legowiska są wełniane, inne zostały stworzone z materiału typu shaggy, a niektóre z minky. Usuwanie sierści z takich tkanin może być żmudne i problematyczne, ale istnieją skuteczne metody, które ułatwią to zadanie. Do usunięcia sierści psa z wełnianych i innych, nietypowych legowisk posłuży specjalna końcówka do odkurzacza lub rura teleskopowa. Należy również pamiętać, że oprócz odkurzania sierści, bardzo istotne jest regularne pranie i czyszczenie legowisk. W skład kurzu, który gromadzi się w takich miejscach, wchodzi m.in. naskórek zwierzęcia. Jeśli posłanie dla psa jest duże, to warto wypróbować parownicę typu Pro Style Care IT8460. Takie urządzenie usuwa nawet do 99,99% bakterii! Połączenie wysokiej temperatury i ciśnienia sprawia, że roztocza i kurz zostaną usunięte, co jest niezwykle ważne dla zdrowia mieszkańców domu i skóry zwierząt.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?