Pomieszczenie gospodarcze bywa często pomijane w trakcie sprzątania mieszkania lub domu. Przechowywane akcesoria, narzędzia i sprzęty do sprzątania powinny być natomiast utrzymywane w czystości.

Spis treści

  Dobry odkurzacz to jeden z istotnych sprzętów potrzebnych do efektywnego sprzątania pomieszczeń gospodarczych każdego rodzaju. Dzięki zastosowaniu w odkurzaczach Tefal najnowszej technologii implementowanej sprzątanie pomieszczeń gospodarczych w garażu, domu, mieszkaniu staje się banalnie proste. Urządzenia na wodę czy specjalne odkurzacze myjące podłogi to doskonały sposób na sprzątanie także pomieszczeń gospodarczych z drewna lub blachy. Jak efektywnie dbać o czystość pomieszczeń gospodarczych w domu lub mieszkaniu? Jeśli zdecydujemy się na kupno sprzętu, trzeba mieć na względzie przede wszystkim jego jakość, która zagwarantuje użytkownikom również znaczną oszczędność czasu pracy.

  Przygotowanie pomieszczenia gospodarczego do czyszczenia

  Gdy brakuje w domu strychu bądź piwnicy, funkcje te pełni często lokal składowy. Współcześnie nie jest on ani przeżytkiem, ani przejawem rozrzutności.

  W pomieszczeniach gospodarczych w mieszkaniu przechowuje się odkurzacz, miski, środki czystości, narzędzia do sprzątania, żelazko, mop i wiele innych przydatnych sprzętów. W lokalach składowych w domach, a także w pomieszczeniach obok domu (np. blaszanych lub drewnianych w ogródku) natomiast trzyma się sporo wartościowych przedmiotów, o których jakość i stan należy dbać szczególnie. To między innymi narzędzia ogrodnicze lub części samochodowe. Nie dziwi zatem fakt, że porządki w tej wydzielonej przestrzeni powinny być odpowiednio zaplanowane. Na okazję czyszczenia lokalu składowego należy się specjalnie przygotować, zwykle jest tam bowiem więcej kurzu i nieczystości niż w innych miejscach w domu lub mieszkaniu.

  Przygotowując się do sprzątania pomieszczenia gospodarczego, warto wykonać odpowiedni plan. Harmonogram porządków można podzielić na kilka części. Na początku dobrze byłoby oczyścić same przedmioty. Jeżeli pakamera w domu jest niewielkich rozmiarów, wówczas najlepiej wynieść przedmioty w inne miejsce. Pomieszczenie sprząta się z kurzu wygodniej i efektywniej, gdy jest puste. W tym celu należy wykorzystać specjalne ściereczki antystatyczne i spraye. Przed ich zastosowaniem trzeba upewnić się, do jakiego rodzaju materiałów są przeznaczone (sprzęty AGD, drewno, metal, tynk itp.).

  Najlepszą metodą czyszczenia kurzu jest porządkowanie od góry ku dołowi. Zaczynając od najwyższych elementów i sprzątając warstwowo, ogranicza się ryzyko strącania kurzu na wyczyszczone już powierzchnie pomieszczenia. Inne metody są niepraktyczne i czasochłonne. Warto zwrócić szczególną uwagę na miejsca trudno dostępne np. przestrzenie u styku ze ścianą.

  Odkurzanie pomieszczenia gospodarczego

  Kolejną fazą sprzątania pomieszczenia gospodarczego jest solidne odkurzanie. Dobrze jest mieć świadomość, że podłogę odkurza się inaczej niż dywany. Jeśli w pomieszczeniu gospodarczym znajdują się jakieś materiałowe narzuty podłogowe, wykładziny, klimki, warto je wyjąć i przeczyścić osobno.

  Dobry odkurzacz daje zadowalające efekty sprzątania, dlatego warto zastanowić się, jaki sprzęt do czyszczenia takich wymagających przestrzeni wybrać. Na pewno warto zaopatrzyć się w urządzenie wydajne, np. modele serii X-Trem Power lub Silence Force od firmy Tefal. Wybierać można pomiędzy odkurzaczami bezworkowymi, tradycyjnymi odkurzaczami workowymi, a nawet stojącymi bezprzewodowymi (ręcznymi, podłużnymi). Czyszcząc dywan pomieszczenia za pomocą takich urządzeń, zysuje się zadowalające efekty przy minimalnym zużyciu energii (etykieta energetyczna: 4AAAA+) i najniższą reemisję kurzu (99,8%). Decydując się na wygodne odkurzacze Tefal, można je wykorzystać również w miejscach, gdzie są małe dzieci i zwierzęta. Wynika to z faktu, że bardzo cicho pracują. Donośność komfortowych odkurzaczy – elektrycznych, ręcznych, małych czy też bardzo mocnych – nie przekracza poziomu 80 dB.

  Przeczytaj również: Zapachy do odkurzacza - jakie wybrać? Jak ich używać?

  Wygoda, zdrowie i lśniące podłogi

  Przy dobieraniu urządzenia do czyszczenia pomieszczeń gospodarczych istotnych czynnikiem powinna być także wygoda. Ważne wszak jest to, aby łatwo i bezstresowo dotrzeć do każdego zakamarka. Z rozwiązaniem przychodzą pionowe odkurzacze stojące firmy Tefal, wykorzystujące zamiast niewygodnych worków specjalne filtry HEPA. Inną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie urządzenia sprzątającego, jest zdrowie – mimo że pakamera służy wyłącznie do przechowywania sprzętów, wybierając sprzęt, trzeba zwrócić uwagę na to, by był odpowiedni dla alergika. Dobrym rozwiązaniem może być zastosowanie odkurzacza na wodę.

  Innym skutecznym rozwiązaniem jest wyposażenie się w odkurzacz myjący podłogi. Dzięki pionowej konstrukcji i ergonomicznemu uchwytowi sprzątanie wąskich pomieszczeń gospodarczych staje się znacznie wygodniejsze. Co więcej, doskonale sprawdza się w sytuacji, w której należy usunąć z powierzchni płynną substancję (np. płyn zmiękczający do prania albo inny środek czystości). Wyczyszczenie jej za pomocą wielofunkcyjnego odkurzacza myjącego podłogę daje najlepsze efekty. Dzięki funkcji ścierania wyschniętych płynów, a nawet zbierania rozlanych cieczy odkurzacz taki perfekcyjnie wyczyści każdą część pomieszczenia gospodarczego bez względu na to, czy na podłodze znajduje się beton, drewno (panele, parkiet), czy kafle. Po odkurzeniu i umyciu podłóg można z powrotem wstawić wyczyszczone przedmioty.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?

  1