Turboszczotka to końcówka do odkurzacza, w sprawie zawartości się wałek obrotowy napędzany powietrzem. Akcesorium zwykle stanowi element zestawu z odkurzaczem o dużej sile ssania. Turboszczotka uniwersalna doskonale się przygotowuje do sprzątania dywanów, wykładzin, tapicerek.

Spis treści

  Każdy dodatkowy element wyposażenia urządzenia czyszczącego znacznie zwiększa jego funkcjonalność, bez ograniczenia czy jest to klasyczny model roboczy, bezworkowy, stojący, czy myjący. Odkurzacze bardzo często sprzedawane są z obsługiwanymi akcesoriami, jak: turboszczotka, specjalne końcówki do sprzątania samochodu czy zwierzęcej sierści. 

  Turboszczotka do odkurzacza - co to jest?

  Turboszczotka to specjalna końcówka do odkurzacza, którą montuje się na końcu rury ssącej urządzenia. W jej wnętrzu znajduje się wałek obrotowy ze szczotkami, napędzany powietrzem. Turboszczotki zwykle dostępne są w zestawie razem z odkurzaczami, zarówno klasycznymi workowymi, jak i bezworkowymi i pionowymi – bezprzewodowymi. Do niektórych modeli urządzeń dodaje się miniturboszczotkę, która świetnie sprawdza się np.: do sprzątania samochodu. Silne podmuchy powietrza wytwarzane podczas pracy odkurzacza powodują, że wnętrze specjalnej końcówki cały czas się obraca, skutecznie usuwając z powierzchni dywanów i wykładzin różnego rodzaju zanieczyszczenia, zwłaszcza zwierzęcą sierść i ludzkie włosy.

  W niektórych modelach odkurzaczy dodawana jest turboszczotka elektryczna. Element wyposażenia do pracy wymaga energii elektrycznej i w dowolnej chwili można go włączyć bądź wyłączyć za pomocą przycisku. Odkurzacz z turboszczotką elektryczną to funkcjonalne urządzenie o dużej mocy, które rewelacyjnie sprawdzi się zarówno jako klasyczne urządzenie do codziennego sprzątania, jak i sprzęt na wyjątkowo trudne do usunięcia zanieczyszczenia. 

  Jak działa turboszczotka? 

  Mechanizm działania klasycznej turboszczotki jest dość prosty. Za pomocą zasysanego przez odkurzacz powietrza znajdujący się w jej wnętrzu wałek ze szczotkami zaczyna się obracać. Turboszczotka pracuje razem z odkurzaczem i nie wymaga dodatkowego zasilania. Szczotki znajdujące się we wnętrzu końcówki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby skutecznie usuwać z dywanów i wykładzin takie zanieczyszczenia, jak sierść zwierzęca czy włosy o różnej długości. Turboszczotka to najczęściej dodatkowy element wyposażenia odkurzacza o dużej mocy, minimum 2000–2200 W. Warto pamiętać o tym, aby odpowiednio o nią dbać. Po kilku jej użyciach wystarczy oczyścić jej wnętrze z elementów sierści czy włosów, które mogły zaplątać się w obrotowych szczotkach i nie zassać do pojemnika na zanieczyszczenia. Zaniedbanie tej czynności może zmniejszyć wydajność pracy odkurzacza. Dodatkowo trzeba pamiętać o regularnej wymianie worków bądź, w przypadku urządzeń bezworkowych, specjalnych zbiornikach na brud. 

  Jaki odkurzacz z turboszczotką wybrać? 

  Odkurzacz z turboszczotką sprawdzi się w każdym domu. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele takich odkurzaczy, zarówno klasycznych workowych, jak i bezworkowych, a nawet modeli stojących i bezprzewodowych. Szeroki wybór nowoczesnych urządzeń sprzątających oferuje marka Tefal. Wśród nich warto zwrócić uwagę na takie modele odkurzaczy w zestawie z turboszczotką, jak: 

  • Silence Force Full Care Pro TW7475EA to odkurzacz workowy, który zapewnia najwyższą wydajność odkurzania przy jednoczesnej bardzo cichej pracy dzięki innowacyjnej technologii Extreme Silence. Nowoczesna głowica POWER AIR poradzi sobie na każdej powierzchni, zarówno miękkim dywanie, jak i gładkiej podłodze. Odkurzacz jest wyposażony w specjalne wymienne worki Hygiene+, zapewniające maksymalną higienę użytkowania dzięki samozamykającej się klapce. Funkcjonalność urządzenia można rozszerzyć za pomocą nowoczesnych akcesoriów, wśród których na uwagę zasługuje przede wszystkim: turboszczotka Pro ZR902201, zestaw do sprzątania samochodu ZR001110 oraz trzy innowacyjne końcówki przeznaczone do czyszczenia powierzchni ze zwierzęcej sierści. 
  • Odkurzacz bezworkowy TEFAL XTREM POWER CYCLONIC PARQUET TW7232 to urządzenie idealne do każdego rodzaju powierzchni, od gładkich podłóg, po niskie i wysokie dywany. Model od marki Tefal wyposażony jest w nowoczesną 2-pozycyjną ssawkę POWER AIR oraz kilka dodatkowych końcówek, takich jak: miniturboszczotka – idealna do sprzątania mebli tapicerowanych, kanap, foteli, małych dywanów. Specjalny uchwyt Ergo Comfort gwarantuje komfortowe przenoszenie urządzenia, a duża pojemność zbiornika na zabrudzenia (2,5 l) pozwala na rzadsze jego opróżnianie. Zaletą odkurzacza bezworkowego jest również innowacyjna technologia monocyklonowa i 3-poziomowy system filtracji, dzięki której urządzenie filtruje kurz na poziomie 99,98%.
  • Odkurzacz bezprzewodowy z turboszczotką elektryczną Air Force 360 Flex Ultimate TY9571 to model zaprojektowany w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Bateria jonowo-litowa o wysokiej mocy umożliwia nieprzerwaną pracę urządzenia przez ponad godzinę. Cechą charakterystyczną odkurzacza jest elastyczna rura, która dzięki innowacyjnej technologii Flex pozwala dotrzeć do każdego zakamarka w domu. Co więcej, dociera ona 5 razy dalej niż zwykła rura w klasycznych modelach odkurzaczy. W zestawie urządzenia znajduje się nowoczesna elektroszczotka o mocy 70 W, zapewniająca maksymalne efekty sprzątania. Dodatkowo szczotką Off-road technology można bezpiecznie sprzątać każdy rodzaj powierzchni, od dywanów i wykładzin, po płytki i parkiet. 
  • Air Force 360 ​​Flex Pro TY9472 to kolejny model odkurzacza bezprzewodowego, który zapewnia maksymalną wygodę czyszczenia i wydajności w każdym domu. W wyposażeniu urządzenia zawartości: elektryczna miniturboszczotka, szczotka do kanapki, ssawka szczelinowa, Easy Brush oraz baza ładująca. Przemyślany design and elastyczna rura przenoszenia płynne i dynamiczne sprzątanie bez konieczności schylania się.

  Tagi:

  Czy ten artykuł był pomocny?